naisten tissejä koko ajan. Kerran jo puristi Sarin tisuja ja kun Mira imuroi niin sanoi että Miralla on pitkät päällä. Varmaan 24/7 näkis enemmän kun se kyttää tissejä puutteessa.
Mitähän Tatun vaimo miettii
kun jätkä kyylää
101936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mitähän se nyt ajattelee? Mitä ajattelevat toistakymmentä vuotta parisuhteessa eläneet, toisensa hyvin tuntevat ihmiset tuollaisesta. Ei kuule yhtään mitään, ja minä puhun kokemuksesta.
Tuskin se olisi Tatua taloon päästänyt, jos sen pitäisi epäillä miestään koko ajan. Luottamus pelaa, ja mun mielestäni Tatu on todellakin ollut sen luottamuksen arvoinen. Vaikka noi naiset sitä kihnaa (Sorella/Hanne)niin se ei anna edes ymmärtää yhtään mitään vaan torjuu ne niin kuin kunnon mies tekeekin.
Jos minä olisin Tatun avovaimo, ajattelisin, että onpas minulla kunnon mies, joka kunnioittaa ja rakastaa minua niin paljon, ettei sorru pelehtimään julkisesti vieraiden naisten kanssa. Muistelkaapa esim. Henaa, joka lääppi, puristeli, luoja ties mitä kaikkea, vaikka koko ajan korosti, miten hemmetin ihana tyttöystävä sillä on. Sellaisen miehen uskollisuuteen en uskoisi pätkääkään, enkä olisi uskaltanut tällaiseen paikkaan päästään.
Tatu on kunnon mies. Todellakin. Ja vielä aika ihana sellainen. Pidetään talossa.
avovaimo. Ei täällä kukaan muu sitä puolustaisi ;)
Mä ainakin puolustan Tatua. Tatu on hyvä mies ja isä. Talossa ainut jonka huolisin lasteni isäksi.
Se mitään voi miettiä kun tollasen äijan on ottanu.
Minusta paljon enempi on Tatun vaimolla mietittävää siinä, että tietämättä mitään asiasta (ts. näkemättä videolta) Tatu puolusti eilen hyvin vahvasti Mikaa. Message osasto oli niin, että yhtä paljon vikaa on neidissä, jos noin sammuu!!!! ELI Tatuin mielestä, on ihan ok, että jätkä käyttää tilaisuudet hyväkseen. Kas kun on sekaisin viinasta, niin ei tarvitse kantaa mistään sitä nk. vastuuta! Näitä samanlaisia hyypiöitä onkin nykyään baarit täynnänsä.
Tatulle lähti eilen miinuksia. Minusta ääliö kun ei edes vakavan asian edessä osaa pitää hetkeä suutaan kiinni. Oman egonsa vanki! Ehkä vaimolla on vähän sanottavaa kun mies takas... tyyliin "olitpa taas oma itsesi... ääliö!"
Sorellasta voi nyt olla montaa mieltä, tuskin hän nyt niin komerossa kasvanut, että tuo Mikan käytös olisi ylijärkyttänyt. Mut periaate on se, mikä tässä painaa! BB:n luulisi antavan palautetta niinkuin kuuluisi, periaatteessa ainoa oikeassa mittasuhteessa oleva rangaistus olisi "TALOSTA ULOS!".
Tatu lähteekin onneksi jo tänään!
Miettikää itse, että kuulisitte kaverin tehneen kuten Mika. Asia selitettäisiin kuin talossa asukkaille esitettiin. Sorella nukkui ja Mika teki jotain, riisu housuja ym... Eli sinä et tiedä oikeasti tiedä mitä on tapahtunut. Ajatteletko heti, että onpas kaveri v-mäinen, kun meni tollaista tekemään. Vai yritätkö ajatella asiaa kaverisi parhaaksi, kunnes saat todisteita. Voi jos valitsit ekan vaihtoehdon, en haluaisi olla kaverisi, koska hylkäät heti, kun joku väittää minusta jotakin. Asukkaille juttu selvitettiin hyvin epävarmasti, kun kukaan ei oikeasti silloin tiennyt mitä tapahtui. Uskoisin, että Tatu muuttaisi käsitystään, jos hän näkisi videon siitä, mitä tapahtui.
Eli kuultu sana ei riitä siihen, että voisi vetää omat johtopäätökset. Ja jos ei kerta tiedä mitään, niin onko syytä hyökätä myöskään Sorellan kimppuun? Sanoinkin jo äsken, että fiksu olisi pitänyt suunsa kiinni. Nythän Sorellan sai kunnon ryöpytyksen, että "mitäs mimmi läksi Mikan kelkkaan ja nuoleskeli ym..." -tyyliin...
Tatu ei todellakaan siis edusta käsitystäni hyvästä tyypistä. Älyttömän "väkivaltainen" puheissaan... raadollinen ja halveksiva!
Mielestäni Kaarlon äkkipikaisuus ja sanavalmius on saanut Tatutkin näyttämään hieman huonossa varjossa. Olen sitä mieltä, että Tatu voisi hieman miettiä, kuinka tuo esiin omat mielipiteensä, koska ne kuitenkin nähdään ja kuullaan. Mutta kun seurassa on Kaarlon kaltainen suoraan sanova mies, se saa ehkä Tatunkin puhumaan liikaa. Minua kiinnostaisi nähdä, millainen Tatu on talossa ilman Kaarloa.
Toi nyt on sun vääristynyt mielikuva kunnon perheen isästä.
Esim. tällä keskustelupalstalla näkyy se, että Kalen mielipiteet pistetään myös Tatun mielipiteiksi. Useimmitenhan Kale jauhaa kaikenlaista, haukkuu ja rätisee, ja Tatu ynisee vieressä, kun ei suunvuoroa saa. Nää kaverien saunakeskustelut on olleet monta kertaa just tälläisiä.
Olen huomannut saman. Harmi, jos ei tulla näkemään Tatua, niin ettei Kaarloa ole talossa. Tatu voisi palautua takaisin siihen, mitä se oli silloin ihan alussa.