Christina numero ykkösenä

Babyjane^^

Hyvin pyyhkii Christinalla! Kuulin just, että uusin Back to Basics levy on numero ykkösenä USA:ssa ja monessa muussa maassa. Levy on Usa:n myydyin naisartistin levy. Enkä ihmettele yhtään, että miksi. Euroopassa ja Suomessakin levy takoo rahaa. :) Itse olen suuri Christina fani ja tykkään hänen äänestään, persoonastaan ja koko tuotannosta. Christina ei pelkää kokeilla uutta musiikissaan ja kaiken uuden tekemisessä xtina onkin onnistunut.
Hyvää ja pitkää uraa vaan Christinalle. Kaiken kunnioituksen ja myyntilistojen ykköspaikan se onkin ansainnut!

5

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On siis..

      Vuoden 2006 myydyin naisartistin levy! (:

    • Erizo

      ... olet nuo listatiedot kuullutkin, niin ne ovat jo valitettavasti "vanhettunutta" tavaraa. Christina meni 15 maassa ykköseksi noin kuukausi sitten, mutta tuskin on sitä enää minkään maan listalla tällä hetkellä.

      Mutta silti; Christina on hyvä.

      • Erizo

      • Mary-Anne
        Erizo kirjoitti:

        ... oli B2B missä tahansa listoilla, olen kuitenkin Christinasta melkoisen samaa mieltä kuin Justin Timberlake:

        http://www.youtube.com/watch?v=t4XJhnDMauY

        Justin on oikeassa!!! Hieno homma! Harvoin nuo julkkikset toisiaan erityisemmin ylistävät. Justinin ANOM esitys ei kuitenkaan ollut kovinkaan vakuuttava... (:


      • Erizo
        Mary-Anne kirjoitti:

        Justin on oikeassa!!! Hieno homma! Harvoin nuo julkkikset toisiaan erityisemmin ylistävät. Justinin ANOM esitys ei kuitenkaan ollut kovinkaan vakuuttava... (:

        ... Justin voi pitäytyä ihan rauhassa omissa biiseissään! :)

        Ostin muuten Justinin levyn ja biisi "Lovestoned" on kolahtanut aivan kympillä Erizoon. Varsinkin sen jälkeinen "I Think She Knows" -interlude on hyvä! Tyyliltään lähentelee jopa Coldplayta...

        Jotkut ulkomaalaisilla foorumeilla ovat "vainoharhoissaan" kehitelleet juonia, että Justin olisi tehnyt tuon biisin Christinaa ajatellen. Sitähän ei voi kukaan tietenkään koskaan varmuudella tietää... Justinin lisäksi siis. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10278
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9843
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6839
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      213
      5288
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4999
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      156
      3838
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      82
      2681
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2641
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2481
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2302
    Aihe