Linjauksia ja muutakin

Nyt tästä eteenpäin on poiston peruste jos ainakin jo otsikossa väitetään tai annetaan ymmärtää että talossa olisi tapahtunut raiskaus. Kaikki jotka ovat halunneet ovat varmasti tähän mennessä nähneet ja lukeneet sen verran että täytyy olla selvää että mitään RAISKAUSTA ei ole talossa tapahtunut.

Kahteen päivään en ole palstalle ehtinyt, mutta ylläpito on kyllä kiitettävästi paikkaillu poissaoloani; Mailiini oli saapunut n. 150 ilmoitusta asiattomista viesteistä ja lähes kaikki olivat jo johtaneet viestin poistoon nyt kun ne läpi selasin.

Noin yleisesti voisi sanoa että ilmoituksiin ei juuri kannata mitään kysymyksiä laitella koska ne hyvin harvoin johtavat mihinkään vastaukseen. Jos haluaa niin sen mailioson voi laittaa mutta sekään ei pakollista ole. Kiitos teille jotka olette ilmoituksia laitelleet ja moni mailioso on jo tutuksi tullut =)

Talossa on käyty läpi rajuja tunteita ja harmittaa kun ei ole niitä nyt päässyt seuraamaan eikä palstalle kirjoittelemaan mutta eiköhän tässä vielä ole kaikkea uuttakin tulossa.Tää porukka se osaa aina yllättää :D
Pudotustakaan ei nyt näe mutta pitää sitten katsoa sekin tallenteena että pysyy mukana jutuissa...

4

1136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kivessä

      Aivan, mitään ei tapahtunut ja mitään en oo ottanu...

    • tätä?

      Monen kirjoittajan sananvapautta rajoitetaan kovalla kädellä ja vielä leikitään poliisia, syyttäjää ja tuomioistuinta samanaikaisesti (viittaan kohtaan '[...] sen verran että täytyy olla selvää että mitään [poistettu kielletty R-sana] ei ole talossa tapahtunut').

      Mielestäni tämä Cesar teki oikein -- eriävät mielipiteet pitääkin sensuroida -- mutta tuntuu kummalliselta että ne joiden retoriikkaan niin vahvasti viimeisen kahden päivän aikana eräs R-sana kuului nielevät tämän linjauksen mukisematta. Vai onko niin että jos ei kuulu etuoikeutettujen joukkoon joiden 'mailioso on jo tutuksi tullut' niin kritiikki poistetaan?

      Oli miten oli, tämä oli hauska viikonloppu. Jatkakaa hyvää työtä!

      *koskakohan tämä viesti poistetaan, pitäsköhän mun lähettää mun mailoso? ;-)*

    • tilalla

      voi kait käyttää väkisinmakuu-sanaa. Lain mukaan teko täyttää yrityksen tuntomerkit.

    • mutta ei raiskaus

      Seksuaalisen hyväksikäytön yritys siellä tapahtui, ei raiskausta. Saako tämän sanoa ihan suoraan vai senruroidaanko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe