onkohan kenelläkään mitää ideaa mistä aiheeesta voisi tehä kotisivut? alkaa pikkuhiljaa löytymää tietotaitoa ja servukonekin on mutta ei keksi aihetta :\ jotkut semmoset "moi mun nimi on jussi, tässä on mun koira Pena" on vähän tylsiä eikä niillä oikee kukaa jaksa käydä kun kerran.
kotisivu-idea
afafgegegeww
4707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
että jos sinulla ei ole mitään sanottavaa,
älä sano sitä.
Kun sinulla on aihe, tee sivut. Kun ei ole aihetta, älä tee sivuja. Turha tehdä sivuja vain tekemisen ilosta. Älä kiipeä puuhun latvasta käsin. Yksinkertaista?
Mietin tän asian tarkemmin ensviikolla ja laittanen tästä uuden aloituksen, mutta:
pitäisikö lähteä siitä että JOS sinulla on sanottavaa, niin sinun pitää opetella tekniikka miten se sanoa? Kyllä jonnekin määrään saakka. Muttä jos haluat sanoa sen maailmanlaajuisesti, intenetissä esimerkiksi, niin sinun pitää opetella miten asiat hoidetaan.
Ja samaan aikaan on parukkaa jotka ovat kiinnostuneita hoitamaan asian, mutta eivät tiedä mitä haluavat sanoa..
Onko kovin viisasta etäännyttää sisällöntuottajat teknisistä tuottajista?
Kaikkien ei tarvitse osata kaikkea.
että weppisivustoa voi vääntää opettelutarkoituksessa
vaikka mitään todellista sanottavaa ei olisikaan.
mutta kun kaveri aloitti
"...alkaa pikkuhiljaa löytymää tietotaitoa ja servukonekin on mutta ei keksi aihetta :\"
niin tuli mieleen että harjoitukset on jo tehty
ja hinku tositoimiin.