Virolaisten pentujen välittäjä

Kaipailisin tietoja Espoolaisesta miehestä joka välittää Suomeen Virolaisia pentuja. Nimikirjaimet K.S.

Tietoja kaipailen siksi, koska naapurini tältä henkilöltä koiran otti ja vanhaa ihmistä on helppo höyräyttää.
Kaikki info on tervetullutta, vastauksia toivon sähköpostiini.

[email protected]
61062
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On ollut telkusta juttua tän vuoden puolella. Hän on ollut myös syytteessä oikeudessa ja on verottajan syynissä. Hänen tuomiaan koiria on kuollut. Hän tuo ammattimaisesti koiria Suomeen, eikä niiden terveydestä ole tietoa. On virolaisen pentutehtailijan apuri. Älä suosi pentutehtailua!

Äänestä
  • terveydestä on tietoa.

    Äänestä

Niillä on usein madotukset sekä rokotukset tekemättä, vaikka ukko ja paperit väittäisi mitä vaan. Ja hinta sama kuin saisi suomalaiselta kasvattajalta vastaavasti rekisterissä olevan terveeen pennun. Ei edes takuuta eikä Kennelliitto hyväksy rekisteriin kyseisen ukon tuontipentuja. Ukko oikein tehtailee Virosta bisneksenä näitä pentuja kiskurihintaan. Joten olisi syytä lopettaa pentujen osto tältä ukolta.

Äänestä
  • Olen eläinsuojelutyössä ja jouduin näkemään mitä tehtailu tuo tullessaan.Toissakesän Valkealan koiria oli todella suuri määrä,onneksi saivat hyvän kodin ja hoidon.Sama nainen yrittää uudelleen bisnestä eri nimellä ystävänsä kanssa,myös yksi nainen ja mies ovat eläinsuojelijoitten tiedossa.Muitakin löytyy.Virolaisia koiria löytyy eri yhdistysten sivuita myös pentuja ja myös kotimaisia löytökoiria etsii kotia.Älä tue pimeää pentutehtailua!!!!!

    Äänestä

kyseiseltä mieheltä koiran, melkein kaksi vuotta sitten. Asiasta ei silloin ollut juttua vielä ja en oikein tiennyt mitään tästä hommasta. Onneksemme koiramme on aivan ihana ja ollut aina terve. Mutta toista koiraa en kyseiseltä mieheltä ostaisi, kun jälkikäteen minulle selvisi tämän miehen hommat. Helsingin sanomat voisivat laittaa kyseisen miehen poikottiin...

Äänestä

Olen ostanut kyseiseltä mieheltä viime kevät talvella pennun ja mitään ongelmia ei ole ollut. Koiramme on terve järkinen ja kaikin puolin hyvä koira.
Olen puhunut "kalevipappan" kanssa hänen tuomioistaan ja hän sanoo maksaneensa sakkonsa ja kärsineensä rangaistukset.Se oli silloin ja nyt on nyt.
Sain koirastani rokotekortin ja eu-passin joka on todettu oikeaksi. Koira oli myös sirutettu ja sain myös tästä paperit jotka tarkastutin eläinlääkärillä.
En väitä,että hänen toimintansa olisi kaikkein parhain tapa saada elantoa,mutta harvemmin suomalaiselta sekarotuisen koiran myyjältä saa kaikki nämä virallisen kuitin kaupasta.
Eli eipä tuomita ihmisiä huhu puheiden takia.
Ohjelmassa ei kertaakaan viitattu suoranaisesti häneen. pääkaupunki seutu on kuitenkin suhteellisen iso alue!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Spinosa kirjoitti:

Kaipailisin tietoja Espoolaisesta miehestä joka välittää Suomeen Virolaisia pentuja. Nimikirjaimet K.S.

Tietoja kaipailen siksi, koska naapurini tältä henkilöltä koiran otti ja vanhaa ihmistä on helppo höyräyttää.
Kaikki info on tervetullutta, vastauksia toivon sähköpostiini.

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu