Selkävaivat ja vauvakuume!!!!

Onko ketään, jolla olisi ollut selkävaivoja, mm. välilevyn pullistumaa selässä raskauden aikana ja miten ne raskauteen vaikutti? Uskallanko hankkiutua raskaaksi, paheneeko selkäkivut??
2280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pois ensin ja sitten vaan raskaaksi. olen nähnyt monta kertaa, että se on todella kivuliasta muutenkin,lisäksi että sinulla olisi iso maha painamassa lisäksi seläntaakkaa. ihan totta,menisit ensin hoidattamaan sen ja sitten vaavin, itse toki teet päätöksesi:D

Äänestä

just leikattiin välilevyn pullistuma, ja tulenkin tähän samaan kyselemään että onko kenelläkään kokemusta raskaudesta leikkauksen jälkeen? missä vaiheessa uskaltaa rueta raskautta suunnittelemaan?

mulle lääkäri sanoi (kun kävin lapsettomuus-tutkimuksissa) että pitää hoitaa ensin selkä kuntoon, ja sit vasta aloitetaan hoidot. Olisi kyllä ollut tosi iso virhe jos sillä kipeällä selällä olisin vielä mahaa koittanut kannatella..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tytti kirjoitti:

Onko ketään, jolla olisi ollut selkävaivoja, mm. välilevyn pullistumaa selässä raskauden aikana ja miten ne raskauteen vaikutti? Uskallanko hankkiutua raskaaksi, paheneeko selkäkivut??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu