äijä asuntoa vaihtavan kanssa tuossa vieressä ja niin kuului taas ASIALLISELLA huoltoyhtiön äijällä olevan jotain haukkumista - heh - niinpä. Onkos tässä nyt taas "niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan" ja kummasta päästä se huutelu on ensin aloitettu!
taisi kuulkaa
käydä huoltoyhtiön
4628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
häätöä saa aikaiseksi - kaiken maailman rikosilmoituksilla kyllä on uhkailtu - niin ja sekin matkan päästä kiireesti fillareilla ohi pyyhältäen - kuka lie sekin huoloyhtiön edustaja ollut. On ne, on ne niin velmuja nämä kaupungin vuokratalojen huoltomiehet.
Suosittelisin jo sen häädön lähettämistä!
hyvä saanssi ohi suun. Niin oli lähtemässä, vaan eräät ne esti. Voi voi voi. Ja sitten kun lähtee, niin aivan varmasti tulee vaikka mitä vikoja ilmi ja sitten pistetään taas koko saatanan kylän hullut kintereille - tai jos ei heti niin sitten kun jossain muualla jotain tapahtuu niin käännetään puheet siihen yhteen - eikös vaan. Sehän täällä on tapana.
otetaan taas yksi syypääksi ja koko kylän haukuttavaksi!