käykö 2-3 cämpsylle 55x40x30 duna jossa on puolitoista kerrosta? olisi mahdollisuus päästä joka ilta ½-1 tunniksi lattialle valvotusti.
Käykö 2-3
vkh campbellille
3127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mun mielestä on kyllä liian pieni. Hanki reilun kokoinen duna tai lasiterraario (miel. yli 80x50) niin hamsut tykkäävät. :)
sopii kahdelle campbellille juuri ja juuri. isompi kannattaa hommata. Sillä vaikka ne saavatkin ulkoilla reilusti, ovat ne silti suurimman osan yöstä omassa asunnossaan. halpoja dunia/terraarioita kannattaa etsiä kirppareilta, netistä tms. Mm. lemmikkiexpress on nettikauppa mistä saa suht. halpoja asumuksia, mutta voithan myös kysellä terraariota edullisesti vaikka täältä: http://isopekka.tripod.com/isopekkakotisivu/
siis kysyin vaa ku tollanen duna tossa nurkassa on ja siellä vielä hamsterikin (talvikko). Mutta aattelin vaa kun siitä joskus aika jättää nii vois olla kiva sellanen 2 cämpsyy sinne. Ooon katellu kyl terroja isopekalta ;).