Juuri äsken sanoi Sorella, että Mika on ihana ihminen.
Sanospa joku Sorellalle, että Mika on sanonu sitä eläkeläiseksi. Olis kiva nähdä Sorellan ilme :D
Sanospa joku Sorellalle, että Mika on sanonu sitä eläkeläiseksi. Olis kiva nähdä Sorellan ilme :D
Vastaukset 13
Vanhimmat
No se oli sen Mikan ensireaktio kun ei tullutkaan superkaunista naista taloon ...
Mutta sittenhän syttyivät toisistaan kunnolla =)
Onkohan Sorella ihastunut Mikaan ? ? ?
Mun mielipide: Varmasti on Sorella ihastunut, mutta oon varma, ettei Mika ole ihastunut.
Mika haluaa nuoremman tytön pidempiaikaiseksi kumppaniksi.
Eihän niil oo paljonkaan ikäeroo ! Viisi vuotta ei ole paljon ... Tietysti se vaikuttaa et jos kundi on lapsellinen vielä tuossakin iässä. (Vaikka pitäis olla aikuinen mies)
Mutta varmaan nätimmän typyn haluu tuollainen "söpöliini" poika.
Mika on mielestäni tuonut selkeesti esille sivulauseissa, että tykkää Sorellaa nuoremmista tytöistä/naisista. Tämä on mun mielipide. Omasta mielestäni Sorellan look on myös kasvoiltaan sellanen tätimäinen.
Valitettavasti yksipuolista on ihastuminen. Sorellahan kertoi miesihanteestankin (subtv:n bb-sivuilla), joka sekin vastaa Mikaa: "Söpö mallipojan näköinen, sellainen kaunis ja tukka olisi vähän pidempi."
Niin, se on kyllä totta että Sorella näyttää ikäistään jotenkin vanhemmalta.
Tuossa iäs pitäis olla oikeestaan kauneimillaan. Mutta ei se kauneus ole tärkeintä.
Sorellan tapaukses vaan luonne ei valitettavasti kaunista yhtään lisää :(
Sanontahan menee niin, että 17 vuotiaana on nainen kauneimmillaan.
Mutta se nyt on vaan sanonta. Kyllä 3 kymppinen on kaunis, oon samaa mieltä.
Itse oon 3-kymppinen mies.
Onhan sellainen sanonta juu... Mutta vanha sanonta, ajalta jolloin naimisiinkin piti mennä alle 20-v ! ! =)
Yleensä alle 20-vuotiailla on kasvonpiirteet kehittymättömämmät, on sitä kuuluisaa "lapsenpyöreyttä" viel (mitä lie?). Lisäksi voi olla hormooneista johtuvia iho-ongelmia. Ja kaiken kruunaa epänaisellisuus ja karisman puute.
Tää aihe ei enää juuri kuulu BB-otsikolle - mutta tuleeko mieleen YHTÄKÄÄN julkkua joka olisi ollut PAREMMAN näköinen esim. alle 23-vuotiaana kuin SEN jälkeen ? Mun mielestä juuri toisin päin.
On virhe alkaa arvostelemaan jotain tiettyä ikäkautta. Kaikissa on hyvät puolensa.
nytkö vasta te huomasitte sorellan ihastumisen mikaan? mä huomasin sen jo heti ku se tuli sinne taloon ja varsinki nyt parin päivän aikana....vittu mä nauran aina ku se sorella yksin itkee ku ei saa mikaa nyyyh.....hahaha...pidetään sorella talossa niin kyllä vielä tulee tunnustuksia..:) siis jos mika nyt viel pysyy sielä....!
mutta kuiteski olishan se kiva jos ne alakais jotai säätämään;D
Väitätsä että pojasta tulee mies 25-vuotiaana??:D
Salli mun nauraa! Monet ei oo sitä vielä 3-kymppisinäkään....
Juu ei todellakaan, enkä sitä väittänyt. Mutta pitäisiko olla ?
pointti oli siinä (vaikka kieltämättä epäselvänä) että ei sitä kypsyyttä pidä odottaa sitten 25-vuotiaalta naiseltakaan.
Vai oletko sitä mieltä että naiset ovat älykkäämpiä ja viisaampia ja 25-vuotiaana kypsempiä ?
Kyllä siltä vaikuttaa omiin kokemuksiin pohjautuen että ainakin tapaamani 25vee naiset ovat olleet kovinkin fiksuja ja aikuismaisia:)
Onhan yleisesti tiedossa että naiset kehittyvät nopeammin.