pakostakin laadusta/tyytyväisyydestä, kun joka kuukausi on kuuden myydyimmän auton tilastoissa kolme toyotaa,vaikka hinnat on aika korkeat.
kertoo
siiteri
4469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaan eipä riitä duunarin rahat enää Toyotaan. Täytyy katsella halvempia vaihtoehtoja.
Duunarit siirtyvät korealaisiin ja ihan yhtä hyvin menee ja jää rahaa osakkeisiin. Sitten duunarista tuleekin kapitalisti. Silloin tojo jää väliin ja mese tulee korealaisen tilalle.
Toivottavasti hieno suunnitelmasi toimii!
Olen myös tehnyt saman huomion, että paljon on tullut tienpäälle korealaisia Kia ja Hyndaita.
Varmasti korealaisten alhainen hinta ja pitkä 5 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta lasketaan Hyndain eduksi. (Kia:ssa 5 v ja 150 000 km)
Tojotahan on kyllä hyvä kokonaisuus ja on joka osa-aluella aina kärkikastissa, mutta se on vain osaltaan heikentämässä tojotan kylläkin hyvää myyntiä, kun käytetyt tojotat ovat liian kovissa hinnoissa ja niistä saa maksaa melkein kuin uuden hintaa. Tojotan myynti olisi vieläkin rajumpaa, jos käytettyjen varasto liikkeistä saataisiin nopeammin kiertoon ja siihen ei auta kuin jonkinlainen käytetyn hinnan tarkistus alapäin.
Sen huomion olen tehnyt autoilmoituksia seuratesa, että käytetyt tojotat ovat pitkään liikeissä myimättä kovien hintojen takia ja siksi niin moni valitseekin uuden tojotan kun käytetystä pitää maksa melkein uuden hinta ja eikä ole enää takuut voimassa.