Kokemuksia Tampere-Pirkkala

Uskaltaako jättää auton parkkiin lentokentän maksullisille p-paikoille? onko kuinka valvottu. netistä luin että on valvottu mutta ei erityis vartiointia. onko jollekkin joskus käyny jotain?
51125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitään muuta ihmeellistä voi sattua kun mahd. kolhimista. Tuppaa olemaan niin täynnä parkkis, jos Ryanista on kyse.
Ykkösterminaalin parkissa on tavallisesti enemmän tilaa, mutta kävelymatkaa Ryanille n.300 m.
Mun auto makaa siellä aika usein eikä mitään ongelmia ole koskaan ollut, paitsi jäätyminen talvella, kun kaikki paikat ovat taivasalla.

Äänestä
  • Meillä oli auto siellä parkissa 4 päivän ajan kun oltiin Lontoossa. Auto oli vielä tallessa kun palattiin. 4 päivää taisi maksaa 12 euroa ellen ihan väärin muista.. Kävelymatkaa lentoaasemella parkista oli n.200 metriä..
    Joku nettisivukin taisi olla pirkkalan lentoparkille nyt en vaan muista sitä

    Äänestä

  • Limboff kirjoitti:

    Meillä oli auto siellä parkissa 4 päivän ajan kun oltiin Lontoossa. Auto oli vielä tallessa kun palattiin. 4 päivää taisi maksaa 12 euroa ellen ihan väärin muista.. Kävelymatkaa lentoaasemella parkista oli n.200 metriä..
    Joku nettisivukin taisi olla pirkkalan lentoparkille nyt en vaan muista sitä

    jep jep

    Äänestä

  • ohje+hinta kirjoitti:

    jep jep

    Kakkosterminalain (sen mistä Ryanair lähtee) edessä olevat parkit on kalliimpia, mikäli lipun hakee terminaalista!) En muista hintaa, muistaako joku muu!

    Äänestä

Ainakin Helsinki-Vantaan kentän parkkiksella autot aina säilyneet. Kokemusta n.16vuoden ajalta ja koskaan autolle ei ole mitään tapahtunut. Kannattaa poistaa autosta kaikki mielenkiintoinen ja näkyvä. Älä jätä autoon mitään arvokasta tai yritä peitellä esim viltillä Joissakin (ainakin meidän autossa) on peräkontissa rullaverhon tapainen jonka voi vetää rojujen suojaksi peräkonttiin, sitäkään en suosittele käyttämään. Rosmot luultavasti jättävät auton rauhaan, jos suoraan näkevät, että siellä ei ole mitään varastamisen arvoista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paikoituksesta kirjoitti:

Uskaltaako jättää auton parkkiin lentokentän maksullisille p-paikoille? onko kuinka valvottu. netistä luin että on valvottu mutta ei erityis vartiointia. onko jollekkin joskus käyny jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu