Kiitos Tatu

Tässä mielipiteeni sinusta Tatu sen perusteella mitä ehdin sinua talossa seuraamaan.

Kuuluit alusta lähtien siihen joukkoon joka mielessäni oli mieluisina finalisteina. Alunperin tuo joukko oli Sinä, Mirka, Jenni ja Kaarlo. Mielipiteet ovat vaihdelleet talon tapahtumien mukaan niin kuin kai tarkoituksin, mutta sinä siellä pysyit putoamiseesi asti. Eli pettymys oli.

Poistuessasi veit talosta pois ison annoksen äijämeininkiä; Sellaista hieman karua mutta rehellistä. Mielestäni sinun paras ja huonoin hetki sitoutuivat hienosti toisiinsa.. Eli huonoin hetki minun silmissäni oli se kun pääsit kroisoksiin ja miten sitten kostit sinun ja muiden kokemia vääryyksiä joka sitten huipentui siihen voileipäjuttuun. Paras hetki oli sitten se miten hoidit asian Henan kanssa seuraavana päivänä. Heti vaan sopimaaan asiaa ja hienoa oli miten myönsit tehneesi väärin ja pyysit anteeksi. Näin toimii oikea mies. Virheitä tehdään, mutta niistä pitää ottaa vastuu ja päästä sitten niistä yli.

Myös perheen jälleennäkeminen oli mukavaa katsottavaa, eli se miten lapset sinua odottivat ja vastaanottivat. Taisi sinultakin siinä kyynel vierähtää lavalla. Uskon että mielummin talossa olisit jos vain se olisi sinulle suotu ja voittoon olisi ollut mahdollisuus. Eräs tuttusi täällä palstalla hienosti totesi että ulos talosta aikanaa varmasti tulee hieman erilainen mies kuin mitä sinne taloon meni, ja minäkin luulen että jonkinlainen matkan oman itseesi olet siellä tehnyt arestia makoillessa ja kuvia katsoessa.

Jos joskus Helsingin baareissa törmätään tulen tarjoamaan olusen =)

8

842

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säkäpäkä

      Niinpä... onko nyt ihq ja ihana siis siistii olo?

    • Hyihelv

      En arvosta pätkääkään Tatua sen jälkeen, kun osoitti olevansa...miestennielijä

      • MKo

        Heterompaa miestä saa etsiä kissojen ja koirien kanssa. Asennetta olla pitää - tietty välillähän se menee yli, mutta ainoastaan porukan yllyttämänä ;-)

        Kuten Tatun kaveri sanoi niin jokaisessa talossa pitäisi olla yksi Tatu :-)

        Täytyy allekirjoittaa sekin väittämä.
        t. MK


    • kanttari

      aivan samoin ajattelen Tatusta ja kun eilen viel oli niin todella viksu BB:n extras, niin toivotaan hänelle ja perheelle kaikkea hyvää!

    • KarkkiMaakari

      Olen samaa mieltä, Tatu on mahtava tyyppi.

      • ceasarilta:

        Tatu pysyi talossa putomiseensa asti. Todella hyvä ja terävä havainto.


      • eiihh
        ceasarilta: kirjoitti:

        Tatu pysyi talossa putomiseensa asti. Todella hyvä ja terävä havainto.

        sulta kans tosi terävä!

        Mites se Tatu sanokaan Mikalle: Oon sun puolella tuhat sata prosenttia?? oliskos se sillekkin halunnut antaa kielarin ;)


    • hui helvetti

      Siinä_kö Cesarin suosikki____-oli onneksi säi häädön

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      56
      1304
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      21
      935
    3. 68
      772
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      64
      758
    5. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      718
    6. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      714
    7. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      655
    8. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      10
      612
    9. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      595
    10. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      595
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      538
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      527
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      522
    14. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      75
      516
    15. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      493
    16. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      36
      455
    17. Pitäisikö seksille asettaa huvivero?

      (ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen
      Sinkut
      113
      454
    18. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      16
      451
    19. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      85
      446
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      36
      437
    Aihe