Jo 90-luvun lopulta kuulin kaikenlaisia tapauksia mm. poliisin vaatimista maksuista Bulgariassa. Siis ravintoloitsija vaati yksin matkustavalta asiakkaalta rahaa (moninkertainen tilaukseen). Kun et maksanut ukko soitti poliisin. Poliisit vaativat vuonna -98 tästä 150 mummon markkaa. Nyt nämä turistien putsaamiset ja SUMMAT on koventuneet. Sunny Beachilla tavallista. Yleinen tapa myös Albenan kioskeissa.
Sunny Beach
Pahamaineinen paikka
2590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tällaista tietoa !
Monet ystäväni sekä minä olemme olleet mainituissa kohteissa monta kertaa vuosien varrella, kukaan ei tiedä mitään tällaisesta !
se tompan pimeä puoli vauhdissa,vai joku muu toope taas liikkeellä.Samaa jauhaa mut todellisuudessa muilla ei kokemusta tälläisestä kauheasta terrorisoinnista.Herää jo unestasi!