Ollaan lähdössä perjantaina viikoksi Kyprokselle Agia Napaan ja mietittiin, että käykö siellä kaupoissa/ravintoloissa Visa Electron? Ajateltiin vaihtaa puntia mukaan ja varata euroja myös, mutta ei viitsis kaikkea rahaa käteisenä ottaa.
Visa Electron Kyproksella?
Nannes
23836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kun itse olin Kyproksella 4-vuotta sitten ja kyseisessä paikassa niin tietyistä automaateista pystyi nostamaan rahaa electronilla. Myös hotellin maksoin siellä Visa Electronilla. Kyllä varmasti kaupoissa käy electroni ja ravintoloissakin, mutta juuri ravintolassa kannattaa seurata ettei korttia kopioida. Suosittelen, että nostat siellä tarpeen mukaan kortillasi automaatista rahaa.
Olin kesällä Agia Napassa ja Electron käy siellä aika monessa paikassa. Jopa hotellin minimarketissa kävi. Kannattaa kuitenkin aina varmistaa.