smooth...

...rulaa. se on paljo parempi ku se alien ant farmi biisi!!!!
6384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No luonnollisesti, sehän on Michael Jackson. :) Itsekään en pidä Alien Ant Farmin versiosta, se on jotenki raiskattu koko biisi, mutta ei se nyt pahakaan ole..., biisi nyt on kuitenkin hyvä.

Äänestä

Smooth Criminal on musta Michaelin Paras biisi..

Äänestä
  • mäkin tykkään ja olen aina tykännyt smooth criminalista=)

    Äänestä

  • liberian girl kirjoitti:

    mäkin tykkään ja olen aina tykännyt smooth criminalista=)

    Se soi AINA mun pikku kylän elokuvateatterissa ennen leffan alkua!! Siis AINA!! :( Se on niin surkee! En oo ikinä tykänny siit, ne just raiskaa sen totaalisesti!! AARGH!

    Äänestä

Niinhän se on lähes kaikkien coverien kanssa, että se alkuperäinen versio on lähes poikkeuksetta parempi.

Sama pätee mm. Celine Dionin "The Power Of Love"-biisin raiskaukseen. Dionin tulkinta ei kestä vertailua Jennifer Rushin alkuperäisen version kanssa - häviää sille mennen tullen niin laulussa kuin tunnelmassakin.

Äänestä
  • Covereista puhuttaessa täytyy kyllä mainita yksi poikkeus. Nimittäin Madonnan biisi La Isla Bonita. Alkuperäisestä biisistä en pidä yhtään, mutta Twilight Guardians teki siitä uskomattoman hyvän rockversion.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...criminal... kirjoitti:

...rulaa. se on paljo parempi ku se alien ant farmi biisi!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu