Iskelmältä on tullu nyt aika paljon samoja kappaleita.Kuten:Paula Koivuniemi-Yöperhonen,Agents ja Jorma Kääriäinen-uhkapeli ja Kari Tapio-Se jokin alkaa.Ainakin neljä kertaa päivän aikana.
Iskelmä
Ankkuri
9963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...niin tiedät kuin monta kertaa tulee! Ainakin 5-10 kertaa soi tyynynjäljet, uhkapelurit, yöperhoset jne.... :(
Kyllä liikaa soitetaan Iskelmässä samoja kappaleita, max. tunnin jaksaa kuunnella kerrallaan, vaikka pidänkin tanssi- ja iskelmämusiikista. Eipä silti, varsinkin tuo Agentsien Uhkapeluri on erittäin mukava kappale, mutta liialla soitolla kappaleet "kulutetaan puhki".
Aivan liikaa soitetaan samoja kappaleita! Vaikka olisi kuinka hyvä kappale, niin todellakin tuolla ylisoitannalla alkaa tympiä melko nopeasti.
Mutta sitten joitakin artisteja ei soiteta juuri ollenkaan, vaikka aikaisemmin olisikin olleet mukana Iskelmän "valikoimissa"... Esimerkiksi Markus Törmälä & FBI-beat. Heiltä on juuri ilmestynyt uusi sinkku, jota kuulemma paikallisradiot kyllä soittavat, mutta Iskelmästä ei ole kuulunut kertaakaan!
Samat havainnot Iskelmästä. Kun pyytää kommettia asiasta, niin eipä edes kukaan vastaa sieltä.
Se on melkein asema kuin asema mikä soittaa samoja kappaleita pitkin päivää, nova, änrjii, yms!!!
Tämän takia ihmettelenkin, miksi ihmiset yleensä kuuntelevat radiota. Musiikkia voi kuunnella muualtakin ja saa itse päättää, mikä soi milloinkin.
Digiboxin kautta näkyy ja kuuluu Harju & Pöntin. Se on pohojanmaalainen radio, joka ei todellakaan ole soittolistojen perässä. Se on aina auki kun kotona olen; sieltä on kuulunut monta aivan loistavaa kappaletta, joita en ole kuullut koskaan. Kokeilkaas!
Sieltä tulee ihan kuunneltavaa musaa ja oon samaa mieltä, iskelmäs jos sitä koko päivän kuuntelee - yöperhonen tulee valehtelemati 20 kertaa, uhkapeluri ei niin usein, tyynyyn jäljet jää liian usein.
Mahtaakohan suomen kokoisesta maasta olla kappaleet loppu, kun samoja levyjä toistetaan päivä toisensa jälkeen?
Mitä mieltä muuten olette Telexin uusimmasta?
Nurkkaan tuulilasiin kyyneleen - jäätyneen.., tai jotain sinne päin. Minusta se on riipaisevan kaunis kappale. Hyvin esitetty ja hyvin laulajalle sovitettu.
Ja Telexin "Siivet" myös.