Minä luulen että tämä koko homma juontaa siihen että isoveli halusi Mikan ulos ja laittoi jonkun Sorellan vonkaamaan se petiin ja Mika jäi tuohon koukkuun, uskon edelleen että Sorella oli vain nukkuvinaan ja oli löytänyt kuitenkin paikkansa vieraan petistä mihin hän selvästi kuuluukin ja on tottunut siihen. Miksei siis Sorellalta itseltään kysytä haluaako hän Mikan ulos talosta ??? Minun osaltani ohjelman katsominen loppuu tähän, muutenkin tylsistyttävää porukkaa jäljellä, Kaki ainoa valopilkku.
Lyön omaisuuteni vetoa niin Sorella lentää seuraavaksi viimeistään yleisön toimesta. Mutta mitään syytä ei ollut heittää Mikaa pihalle, ohjelmalta menee kyllä maine, Heidinkin heitto oli jo nippanappa, mutta nyt mentiin liian pitkälle diktatuurissa. HÄVETKÄÄ !
Lyön omaisuuteni vetoa niin Sorella lentää seuraavaksi viimeistään yleisön toimesta. Mutta mitään syytä ei ollut heittää Mikaa pihalle, ohjelmalta menee kyllä maine, Heidinkin heitto oli jo nippanappa, mutta nyt mentiin liian pitkälle diktatuurissa. HÄVETKÄÄ !
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei tarvii katsoa, moikka vaan.
Uskot varmaan myös joulupukkiin ja tonttuihin.
"Mutta mitään syytä ei ollut heittää Mikaa pihalle..."
MITEN SÄ VOIT KIRJOITTAA NOIN?
Herää todellisuuteen, lue lehtiä netistä:
"KILPAILIJAA EPÄILLÄÄN SEKSUAALISESTA HYVÄKSIKÄYTÖSTÄ
Big Brother -talosta tiistaina poistettua miestä epäillään seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Mies poistettiin Subtv-kanavalla pyörivästä tosi-tv-ohjelmasta sen jälkeen kun Espoon poliisi oli ilmoittanut aloittaneensa esitutkinnan viime viikon torstain ja perjantain tapahtumista. Televisiokatsojat todistivat, kun yksi talon miesasukkaista riisui kilpasiskoaan tämän nukkuessa.
Jutun tutkinnanjohtaja rikoskomisario Jukka Kaski sanoo, että tapahtuman molempia osapuolia on jo kuultu."
http://www.oikeussanomat.fi/oikeussanomat/index.php?option=com_content&task=view&id=792&Itemid=154
Rikokseen yllyttäminen on myös rikos !!
En muista huomanneeni videolla että Sorella olisi sanonut Mikalle että "hei, leikitään et mä sammun, ja sit leikitään että sä yrität niinku naida mua salaa, eli niinku käyttää mua hyväkseen, jooko" tai vastaavaa?
Eikös Sorella sanonut että nyt lopetetaan... Ja NUKAHTI?
Rikoslaki 5.luku 5.pykälä
"Joka tahallaan taivuttaa toisen tahalliseen rikokseen tai sen rangaistavaan yritykseen, tuomitaan yllytyksestä rikokseen kuten tekijä."
Samaa mieltä! Ei kiinnosta enää katsoa koko BB:tä sen jälkeen, kun Mika tiputettiin pois talosta. Syytön, kun on. Sorellan tulon jälkeen ohjelma meni täysin pilalle. Toivon, että hän tippuu seuraavaksi ulos!
Ja mitähän on Sorella mahtanut itkeä poliisisedälle?!
"Kasken mukaan poliisi päätyi ottamaan jutun esitutkintaan julkisuudessa olleiden ja asianosaisten kanssa käytyjen keskustelujen jälkeen. Alustavien selvitysten perusteella poliisilla oli syytä epäillä rikosta asiassa."
Hävetköön koko akka!