Kaunein asia

jonka sinuun ihastunut ihminen / ihminen, johon olet ihastunut on sanonut ja tehnyt? entä omasta mielestäsi, mikä on ihaninta mitä itse olet sanonut / tehnyt suhteessa ihastukseesi? :)
4497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla on yksi ylitse muiden, kun nainen kerran kyyneleet poskia pitkin valuen sanoi mulle "sä teet mut niin onnelliseksi".

No onni loppui, mutta muutamia kivoja muistoja jäi, ja parempia muistoja odotellaan.

Äänestä
  • Sanoisipa joku joskus noin itsellekin...

    Äänestä

Kaunein asia jonka ihminen, johon olet ihastunut on sanonut ja tehnyt?
Kyllä tähän valitsen ne katseet ja sen sydämen.

ja entä ihaninta mitä itse?
En tiedä sanoa, liekö mitään sen kummempaa. Aatoksissani vaan.

Äänestä
  • liittyy juttuun? ja kyllähän niitä aatoksia pitää joskus toiselle kertoa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lempi kirjoitti:

jonka sinuun ihastunut ihminen / ihminen, johon olet ihastunut on sanonut ja tehnyt? entä omasta mielestäsi, mikä on ihaninta mitä itse olet sanonut / tehnyt suhteessa ihastukseesi? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu