Olinpasminätyhmä!

Huonosta Lontoonkielen taidosta johtuen asensin koneelleni haittaohjelman nimeltä YahooToolbar! Kansalaiset!Samma på svenska!Hyvät ystävät!
Neuvokaa nyt ihmeessä, miten saan tuon riesan pois koneelta, ohjauspaneelin poistasovellus-homma ei sitä poista, naureskelee mulle vaan:))
3307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se poistuu selaimen työkalut->lisäosien hallinnan kautta, valitsen sieltä Yahoo Toolbar ja täppä kohtaan poista käytöstä, ja katso, sitä ei enää näy...

Äänestä
  • Jos Ad-Awaresi ( tai nyt Mikä spybot ym. haittaohjelman poistaja ) huomaa jotain siitä toolbarista niin poista ihmeessä. Kanttii myös lataa Easy Cleaner tai joku tällänen ja putsata kaikki vanhentuneet rekisterit ym. siitä toolbarista :)

    Äänestä

Kun ensin ruksaa pois käytöstä lisäosien hallinnasta, niin sitten lissää/ poista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tikua kirjoitti:

Huonosta Lontoonkielen taidosta johtuen asensin koneelleni haittaohjelman nimeltä YahooToolbar! Kansalaiset!Samma på svenska!Hyvät ystävät!
Neuvokaa nyt ihmeessä, miten saan tuon riesan pois koneelta, ohjauspaneelin poistasovellus-homma ei sitä poista, naureskelee mulle vaan:))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu