Voi sitä naista. Mua alkaa käymään jo sääliksi ja hävettää niin paljon sen puolesta! Eihän se saa enää ikinä elämäänsä ton jälkeen kuntoon!
Ja ihan oikeesti uskooko joku että se tosiaan itkee niin paljon? Se kuulosta niin feikiltä! Ja ootteko huomannut että vaihtaa vaatteita 10min välein eikä ikinä käytä samoja kahta kertaa.
Kerääkö vähän huomiota?!
BB väelle pikku vinkki, lähettäkää se oikeesti hoitoon ennen kun käy huonosti.
Joku joka jolla 24/7, joko se muija on ite ymmärtänyt poistua?
Ja ihan oikeesti uskooko joku että se tosiaan itkee niin paljon? Se kuulosta niin feikiltä! Ja ootteko huomannut että vaihtaa vaatteita 10min välein eikä ikinä käytä samoja kahta kertaa.
Kerääkö vähän huomiota?!
BB väelle pikku vinkki, lähettäkää se oikeesti hoitoon ennen kun käy huonosti.
Joku joka jolla 24/7, joko se muija on ite ymmärtänyt poistua?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sorellan itkut ovat tällä hetkellä talon pienin ongelma.
Mitä siellä tapahtuu?
Kerro kerro :)
Puolenyön aikoihin Sorellalle iski taas kauhea morkkis ja itkureaktio jota Kari alkoi selvittämään. Jutustelu johti siihen että Kari kertoi joidenkin asukkaiden syyllistävän Sorellaa tapahtumista Mikan kanssa. Mira tuli mukaan ja heitti vettä kiukaalle väittämällä että kaikki muut paitsi hän ja Kari syyllistävät Sorellaan. Myös Sari oli tämän keskustelun aikana terassilla.
Myöhemmin Mira ja Sorella hakivat petivaatteensa ja menivät poikien makuuhuoneeseen nukkumaan Karin kanssa. Tyttöjen makuuhuoneessa Sari sitten kertoi mitä Mira ja Kari olivat Sorellalle kertoneet ja Kaarlo, Jenni ja Hanne saivat tästä raivarin. Mitään välienselvittelyä ei vielä ole tapahtunut vaan Kaarlo ja kumppanit päättivät jättää sen aamuun. Mira ja Kari ovat täysin tietämättömiä siitä mitä Sari on laverrellut. Kielen käyttö tyttöjen makuuhuoneessa oli sitä luokkaa että aamulla on odotettavissa suuremman luokan välikohtaus.
Sorella kävi myös jossain vaiheessa pk-huoneessa, mahdollisesti aktivoimassa sen 24 tunnin talostapoistumisprotokollan.
Lähinnä myötähävettää sinun kaltaistesi elämästä mitään ymmärtämättömien typerien kakaroiden nillitys tuosta Soneran tilanteesta.
Miten sitä taas malttaa odottaa että näkee ton kaiken :). Ehkä pitäis hankkia se 24/7, tai sit ei.. jos nytkin menee jo tällaseksi valvomiseksi ja aamulla töihin, ho hoo.
Musta tuntuu että tää pilaa niiden välit nyt niin pahasti että saadaan kattoa kiukuttelua seuraavat 2kk jos sinne nyt enää ylipäänsä jää ketään..
Miettikää kun se Solero astuu ensimmäisen kerran tän jälkeen opettajanhuoneeseen =)
Ja niitten vittumaisten oppilaiden, jätkillä ainakin on hetken hauskaa sen kustannuksella.
Mä voin alkaa pillittämään!
Hei, mut oikeesti, nyt hyvää yötä sullekin.