AC remade in 2007

USKOMATONTA mutta TOTTA, Final Fantasy VII: Advent Children julkaistaan uusintaversiona Japanissa 2007!!! Uusintaversio sisältää uusia, pidennettyjä kohtausia ja samalla vanhat kohtaukset päivitetään näyttävämmiksi, mm. Sephiroth ei pelkästään lävistä Cloudia olkapäästä, vaan nostaa hänet sitten ilmaan miekallaan. Käykää toki adventchildren.net:ssä katsomassa, jos ette usko!
Facta homma!!
5472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitänee sit hommata seki.

Äänestä

Brilianttia Meitsi ainakin imuttaa senkin roskan! Wohoo! ..siis ostan.. tietty... mitäs nyt tuollaista puhun? Minäkö imuttaisin? Ehhen.

Ai saakeli... on muuten matikan kirjoitukset huomenna! AAH!

...chill.. it'll be okay.

Äänestä

Hurraa....

Äänestä

Hyvä että ne älyää tehdä siitä paremman, toivottavasti sekin pääsisi Eurooppaan asti.
Eipä näitä CGI-elokuvia valitettavasti ole kuin kaksi, sais maailma luvan alkaa tehdä enemmän.

Mutta toisaalta taas eipä ne ihmisiä paljon kiinnosta kun kaikki haluaa katella näytteleviä oikeita ihmisiä.
Miekus en mitään peliin perustuvia elokuvia joissa on ihmisiä ala kattomaan.

Aina voi toivoa.

Äänestä

Ne hölmöt meneekin julkaisemaan sen Blu-Raynä.
Kaiken lisäksi toisessa paikassa luki että ei ole edes varmaa julkaistaanko muissa maissa kuin Japanissa.
Jos julkaistaan niin vain silloin jos Blu-Ray saa huomiota muissa maissa.

Ei voinneet tyytyä DVD:een.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


DirkGently kirjoitti:

USKOMATONTA mutta TOTTA, Final Fantasy VII: Advent Children julkaistaan uusintaversiona Japanissa 2007!!! Uusintaversio sisältää uusia, pidennettyjä kohtausia ja samalla vanhat kohtaukset päivitetään näyttävämmiksi, mm. Sephiroth ei pelkästään lävistä Cloudia olkapäästä, vaan nostaa hänet sitten ilmaan miekallaan. Käykää toki adventchildren.net:ssä katsomassa, jos ette usko!
Facta homma!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu