passatin (-94/96)

missähän kohdassa tuo otsikoissa ollut huohotinputki konehuoneessa sijaitsee? ja voiko sen vain ottaa irti ja puhdistaa vai pitäisikö vaihtaa kokonaan uusi?
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moottorin päällä venttiilikopassa oikealla puolella on huohotin letku/putki. Lohkon kyljessä moottorin etupuolelta löytyy myös huohotinpömpeli josta lähtee myös letku/putki.
Ne voi kyllä irrottaa ja puhdistaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saksan ainoa oikea auto - VW kirjoitti:

missähän kohdassa tuo otsikoissa ollut huohotinputki konehuoneessa sijaitsee? ja voiko sen vain ottaa irti ja puhdistaa vai pitäisikö vaihtaa kokonaan uusi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu