Jennillä ei ole joukkuehenkeä, hokee sitä että on erilainen. Tollanen erilainen voisi mennä kotiin. Ois mukavaa katsoa ku porukka puuhailis yhdessä ja pitäis hauskaa, mut ei. Jenni tahtoo puhua paskaa. Jenni tahtoo olla Kalen ja Hannen kanssa kolmestaa. Keskenkasvunen ulos talosta ja heti.
Jennillä ei ole joukkuehenkeä!!
adiosaaa
15767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Alkaa se Jennin todellinen luonne tulla esiin. Ei ihminen voi kauan peitellä millainen on, varsinkaan tuollaisessa stressissä.
En ole ikinä tykännyt koko tyypistä...
Näin on! Jenni todellakin on näyttänyt olevansa vahava. Ei tarvitse muita tueksen ja kykenee olemaan myös yksin. Se on vahvuutta. Joukossa pärjää kuka vaan mutta yksin on jo eri juttu..
menis kotiin pärjäämään yksin!! :D
ei tolalsta jaksaa kukaan kattoa.
Ihminen joka on "vahva" polkemalla ja alistamalla toisia, EI OLE vahva.
Päinvastoin säälittävä loinen, joka imee muista energiansa.
Jennin "vahvuus" on vain sitä, että toiset pelkäävät sitä ja antavat sen tehdä mitä vaan, eivätkä uskalla sanoa vastaan.
Koulu/työpaikkakiusaaja-ainesta, sanon minä.
ilkeä ihminen, olevinaan oikea prinsessa. Varjopuolet tulleet esiin. Ei kukaan voi oikeastio väittää pitävänsä Jennistä, tai sit on kyllä aika kiero tyyppi sekin! Pönkittää itseään polkemalla toisia! naurettavaa!
Kuulitteko eilen!
" mä päätän keneen tutustun, mä en halua että sä tuut tekemään tuttavuutta, meillä on jo kaveriporukka täällä, sä et mahdu siihen,MUA ärsyttää Sun käytös, mä en pysty tutustumaan näin pian..." ym paskaa!
No, kumminkin taloon tullessa alkoi tutustelemaan muiden kanssa(=haalimaan valtaa, ja etsimään helpoimmin alistettavia)
Aika pian tuli Hannen kans juttuun.
Eikö Jenniä sillon ahdistanu, että Hanne puhui sille ja tuppas seuraan?
EI, koska Hanne on joo,joo-nainen, joka hännystelee Jenniä(=tuki)
Ja kun kiusaaja löytää tuki-ihmisen, sen on helppo kiusata muita. Piste.
Mä äänestän nyt Jennin ulos. Viikon päästä sitten Sorellan. Näin niistä molemmista päästään ohjelmassa....
Kyllä toi Kaarlokin puhuu ihan pehmeitä välillä... voi hyvänen aika
KIROILUKIELTO TALOON!
joo kyllä jennin aika on koittanut! eilen nähtii mitä jenni todella on! helv.. itsekästä!
jotain oikeutta, ja jenni ulos!! ilkeä
Minä minä minä ei ole vitsi Jennin kohdalla. Kuka haluaa olla Kingi?
jenni on varmasti kouluaikoinaan ollu kiusaaja, ainakin tuntuu olevan aika lailla aineksia sellaseen!
keskenkasvuista, itsekeskeistä ja lapsellista käytöstä. Kuitenkin saman katon alla asuu monta ihmistä, joidenkesken pitäsi edes yrittää tulla väleihin. Sorella ainakin yritti, eikä varmasti pahalla
Oon ihan samaa mieltä! Se jenni vois opetella olee välillä olee hiljaa...! Etenki kun häntä itseään ei aina kiinnosta kuulla muitten mielipiteitä, ni miten voi olettaa sitten et kaikki haluu hänen loistavia juttujaan kuulla!! Tosiaankin keskenkasvunen...!
kestä. He haluavat vain miellyttää.
Mutta elämähän ei ole aina kaunis ja sen saa sanoa.
jenniltä jos keneltä!!!