roskan tunne vasemmassa silmässä..

whattt

mulla on nyt kolmatta päivää tuntunu että vasemmassa silmässäni on roska, tai se paremminkin näyttää kun sulkee oikean silmän.. mitä voi olla?

2

915

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • punainen-83

      Minulla tuntui lähes koko kesän ajan, niin kuin olis roska silmässä. Kaverit arvelivat, että se olis näärennäppy silmäluomen sisällä. Ei ollut minulla ainakaan. Ei tuo kuitenkaan paljoa vaivannut, niin etten tehnyt mitään asian eteen. Roska ei näkynyt, niin kuin sinulla.

      Tänään kävin piilolinssin sovituksessa optikolla, niin optikko sanoi, että sarveiskalvolla näkyy jotain utua. Passitti samantien silmälääkärin vastaanotolle. Menen ensi viikolla. Nyt odottelen, että mitäköhän tämä mahdollisesti on. Voin kirjoittaa sinullekin, kun saan tiedon, jollet itse käy sitä ennen lääkärissä.

      • punainen-83

        Kävin eilen siellä lääkärissä. Sanoi, että näyttäisi olevan vanha arpi sarveiskalvolla. Eli joskus on lentänyt silmään jotain. En muista enää, mutta luulen, että labrassa (missä olen työskennellyt)on jotain roiskahtanut silmään. Aina välillähän sitä jotain roiskahtelee, kun ei aina voi/viitsi pitää suojalaseja. Ei tuolle tarvitse mitään tehdä.

        En tiedä, mitä sinulla on, mutta suosittelen silmälääkärissä käyntiä. Silmät on kuitenkin aika tärkeä juttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      95
      3859
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      47
      3235
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      100
      2837
    4. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      136
      2540
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2480
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2408
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2397
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2344
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2336
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2100
    Aihe