liitetiedostona

ja täysin uutta minulle. Minulla luukku.com s-posti ja sain valokuvia just winmail.dat -tiedostona. Ei onnistu avaaminen, ei millään. tallennin sen, mutta siihen jäi. Voiko millään saada toimimaan?
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos olet tallentanut sen ja vaikka et saisikaan sitä auki, niin tarkista se tiedosto ennen avaamista virustorjuntaohjelmalla.
.dat pääte on mielestäni kyseenalainen ja tarkistaisin kyllä sen, mikäli en sitten poista kokonaan.
Mihinkään kuvatiedostoon se ei kuitenkaan viittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


winmail.dat kirjoitti:

ja täysin uutta minulle. Minulla luukku.com s-posti ja sain valokuvia just winmail.dat -tiedostona. Ei onnistu avaaminen, ei millään. tallennin sen, mutta siihen jäi. Voiko millään saada toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu