Alustavaa

kyselyä..

Kukaan kiinnostunut sekaroituisista kääpiökoirista? Siis niinku kiinnostusta, että ottaisi itselleen tämmöisen pennun. Mulla kiinanharjakoira/brasilianterrierin sekotus, tyttö. Joskus varmaan sillä pentuja teetän, kun itselleni haluaisin yhden pennun. Mutta jos tulee enemmän niin onko kiinnostusta? Uroksen rodusta en tiedä, vielä suunnitteilla, mutta jos mahdollista niin harjiksella. Ei kuitenkaan vielä pitkään aikaan, mutta tosiaan alustavaa kyseyä.. En ole mikään pentutehtailija, en sitä rahan takia tee, vaan ihan sen takia, että itselleni saisin ainkin yhden pennun! Eli ei kiitos tarvi tulla syytteleen..

4

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iitintiltuu

      kovasti että miltä näytää kiinanharjakoiran ja brasilianterrierin sekoitus.. =)

      Laitatko kuvaa mailiin: [email protected]

    • kelpaisi

      Kyllä mie voisin sellasen pennun ottaa.Jos kerta on hyvä luonteiset vanhemmat sitten ja muutenkin terveitä ollut

      • Sindin astutukesta joskus

        Siskoni tuossa sanoi, että hänen kaverillaan on 3 puhdasta kiinanharjakoira urosta, joten pyysin häntä kysymään, voisiko ne joskus tulevaisuudessa astuttaa Sindini. Mun sindin on terve ja todella reipas. Söpö myös, vaikkei ihan niin pitkiä karvoja, mutta jos sen saa risteytettyä puhtaan harjiksen kanssa, niin uskoisin, että pennuilla sitten tulee olemaan pitempi karva. Sindini on vasta 7kk, joten meneehän tässä viel aikaa ennen kuin on edes ensimmäinen juoksu. Itse haluan tosiaan pentueesta yhden pennun, sisko yhden ja äitini yhden, mutta jos niitä tulee enemmän kuin 3 niin sitten loput myyn hyviin ja vastuullisiin perheisiin. Ja jos ei tule vaikka kuin esim.1 niin toinen astutus sitten uudestaan myöhemmin.


    • harmiharmaala

      Etsin parhaale ystävälleni ; kääpiö mäyräkoira, sankaria joka voisi astuttaa sen tiineeksi. Rodulla ei oikeasti ole väliä jos koko on pieni ja luonne mukava, rohkea ja rauhallinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1792
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1277
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      937
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      871
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe