kertokaahan mitä siellä piukkiksessa on tapahtunut kun lehessä piti oikeen kiitellä asiakkaita et on saanut puhua heidänkans raskaasta asiasta?
utelias
ulla
92476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uteliaisuus tappaa!
tiedän ja olev valmis kuolemaan asian puolesta :P
Se oli silleen,ett yks lihava rouva punnersi ja sillä ku pääs pieru sammaan aikaan,niin se penkki meni rikki.
Olivat riehuneet siellä kun tultiin ajamaan ulos. joskus aikasemmin oli maksut jääny maksamatta... yllättäin. Siitä oli lehdessä tarkemmin
Onko totta että mustalaiset oli riehunu?Missä lehdessä siitä on ollu juttua?
täällä taitaa joku vain sekottaa Piukkiksen Pedrina'siin.. Enpä usko, että nämä "tummat" käyvät piukkiksella kuntoilemassa. Ainakin toivon niin, sillä ajatuskin Seposta tai Sirpasta jumppatrikoot päällä pilaa päiväni lopullisesti.
Hehhe Sirpan ja Sepon jumppahetki! Televisioitava olisi.Hevosmiesjumppaa,Rainer Frimanin säestyksellä,hehhh ehhheee
21.9 Keparissa ja täällä lisää
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000228&posting=22000000019717429
niin....
mustalaiset jättäneet maksamatta -
omistaja tulee heittää ulos -
hyö ei ollut sammaa porukkata -
siitäpä tummille on korvausta tulos -
mutta kukapa kaiken tämän maksaa -
veroista asianajajat palkan saa
Syvällistä runoutta kansan syvistä riveistä