naputus

escort 1.6 -98 zetecin koneella.ajettu 85000km,auto toimii oikein mukavasti mutta kylmänä käynistettäessä moottori naputtaa,ääni häviää koneen lämmittyä.onko mahdollisesti tulossa kalliskin remontti
2558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli autossasi hydrauliset venttiilinnostajat. Jos öljyt muuta kun mitä ohjekirjassa sanotaan voi olla että kylmänä naputtaa.

Äänestä

Mulla itellä 1.8 zetec ja sama vika. Muutenkin moottori kuulostaa kylmänä melkein dieseliltä eikä lämpinäkään ole niitä hiljaismpia ja sellainen se on ollut uudesta asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vzm kirjoitti:

escort 1.6 -98 zetecin koneella.ajettu 85000km,auto toimii oikein mukavasti mutta kylmänä käynistettäessä moottori naputtaa,ääni häviää koneen lämmittyä.onko mahdollisesti tulossa kalliskin remontti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu