En vaan pääse irti..

Mä oon niin lopettoman ihastunut häneen.. enkä pääse irti vaikka kuinka yritän. Hän tietää tunteistani. Vastakaikua en saa. Tämä on aivan idioottia, illat pitkät tuijotan hänen kuviaan.. en tajua miten jouduin tähän jamaan..
2890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joissain ihmisissä on outo vetovoima josta on tosi vaikee päästä irti.järki käskee irrottaa otetta ja tunne taas pitää kiinni..mutta yleensä sen tuntee molemmat osapuolet.toinen vaan pystyy sitä vastaan taistelemaan paremmin..toivottavasti vielä satte mitä haluatte molemmat..suloisia syysiltoja..

Äänestä
  • Järki ja tunteet lakkasivat taistelemasta kauan sitten.. kun tunteet kukistivat järjen:( Tänään näin häntä ja sydämeni oli pakahtua. Siinä hän istui vieressäni metrin päässä. Tunsin vielä elävästi kuinka suutelimme kesällä.. en vain osaa päästää irti. Ajattelen häntä koko ajan. Vain häntä. Tulen hulluksi näiden tunteiden keskellä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua kirjoitti:

Mä oon niin lopettoman ihastunut häneen.. enkä pääse irti vaikka kuinka yritän. Hän tietää tunteistani. Vastakaikua en saa. Tämä on aivan idioottia, illat pitkät tuijotan hänen kuviaan.. en tajua miten jouduin tähän jamaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu