Seurustelen miehen kanssa, joka on mukava, hauska, huomaavainen ja joka ei juossut karkuun, kun kerroin hänelle taustani. Hän päinvastoin lohdutti minua, että jokaisella ihmisellä on historiansa, niin hänelläkin. Itse asiassa luultavasti aika moni tavallinen mies hyväksyisi tyttöystävänsä transtaustan, jos joutuisi ssellaiseen tilanteeseen. Tämäkin mies sanoi vain, että hän kyllä tiesi, että tällaisia tapauksia on olemassa, muttei olisi ikinä kuvitellut, että hänen elämäänsä sattuu sellainen. Mutta kun näin on tapahtunut, asia on ok. Itselleni on jostain syystä tärkeää, että poikaystäväni on kanssani taustastani huolimatta, ei sen takia. Siksi en ole koskaan hakenut seuraa "transihmisenä".
Hyväksyvä poikaystävä
lissu vaan
262929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
keksiä tuollaisia tarinoita. Ei tartte edes rivien väliä lukea kun tietää että sä keksit tuon. Jos olis mahdollista että sulla olis poikaystävä niin tää on ollu sulla vasta yhden yön. Sitten kun aamu on valjennut tää on huomannu että transuhan se siinä. Jos näin pitkälle olis menny niin mies osoittautui bi:si.
Kuulehan peräkammarinpoju, miks sun on niin vaikeeta hyväksyä sitä, että joku ihminen voi joskus olla onnellinen. Joku voi tykätä naisista ja joku toinen kumisaappaista ja vaippaleikeistä niin kuin sä. Siis mä nyt oletan näin sinusta kirjoituksesi perusteella, niin kuin säkin oletit omassa vastauksessasi asioita muista ihmisistä.
No mä siis oon transnainen ja mulla on tyttöystävä, jolle oon muuten maailman tärkein ihminen, ja mä oon tosi onnellinen hänen kanssaan. Mitenhän sä mahdat sitten tyrmätä tämän jutun, väitätkö ehkä että maailmassa ei ole lesboja, vai mitä sä tästä aattelet? Jos et mitään keksi, niin siirtyisitsä jonnekin fettarisivuille täältä ja vetäisit vaikka handuus.
Itse tiedän tuollaisia tapauksia useamman kuin yhden - osaan suoralta kädeltä luetella viisi tuntemaani - ja noin 20% miehistä on biseksuaaleja.
Bissemiehet ovat siitä hyviä, että he pääsääntöisesti välittävät enemmän siitä, mitä heidän kumppaninsa korvien välissä on kuin siitä, mitä heidän jalkovälissään on.
Itse aikoinaan siirryin, kun asia vielä oli minulle akuutti, Setan trans-puolelta bi-puolelle kun olin saanut juttuni järjestykseen.
Eli onnitteluni ja *ISO HALI* Lissulle!
miehistä hinttejä 1-2% bissejä max. 2%
HERÄTKÄÄ PÄIVÄUNILTANNE FRIIKIT!!!
Kuulehan Pertti von Peppureikä, sinähän sen tiedät ehtana homona. "Vituttaako" sua milloinkaan, ees vähän, oi sinä ihana miesten mies?
päähän kun populaation enemmistö ei taivu "erityisintressienne" edessä? Vyörytyksennehän perustuu tilastovalheisiin(homojen osuus väestöstä) ja ufoteorioihin(quer theory)?
Homoile jos haluat mutta älä jauha paskaa..
Kuule se sinä ihana uros, tuu tuonne homojen puolelle jutteleen, siellä meitä on muitakin...ja jos uskallat, niin oon siellä chatissa vielä vähän aikaa...nähdään siellä!
Miten siellä nähdään, onko siellä web-kamera päällä...vai alla. Kyllä naiset on vaan tiellä kun kunnolla ruvetaan nussimaan, vai oliko se ......jotain muuta. Saanko ottaa tyttöystävän mukaan, se ei ole ennen nähnyt kun homot nussii, haluais ottaa kuvia kouluun kavereille näytettäväksi kans.
Ai sä oot vielä koulupoika, no tuut sitten muutaman vuoden päästä kun oot aikuinen, mä ootan sua kulta, suukkoja!
Se sun ns. "lesboutesi" on valheellista. Sä taisit vielä miehenä ollessasi olla täysin hetero? Nyt kun olet sitten naiseksi muuntautunut puolittain tai kokonaan, niin väität itseäsi sitten lesboksi, koska seksi miehen kanssa ällöttää edelleen. Jotenka siellähän se on taustalla ja korvien välissä se sun mieheys edelleen tietyissä ajatuksissa.
Kiitos Sari
Ja epäilijöille: me tavattiin kuus kuukautta sitten, tää ei oo mikään yhden illan juttu.
on enemmän joko naisiin tai miehiin (prosentteihin, gallupeihin ym. tilastoihin ei voi luottaa kun monet elää ikuisesti kaapissa).
Lääkäriltä kuultua toi biseksuaalisuus-juttu. Samaa sanoo melkein jokainen jonka tunnen. Eli kokemus puhuu.
Töissä tuli vastaan yksi etäisempi miespuolinen työtoveri. Hän oli ollut juuri treeneissä ja oli siinä hikisenä aulassa. Tämä oli jo silloin kun ovet on lukittu yleisöltä, työliukuma-aikaa.
Juttelin hänen kanssaan ja tunsin melkoista vetoa häneen. Tajunta yritti potkia sitä pois. Ehkä työkaverikin jotenkin tajusi tilanteen, koska näin vähän hänellä yllätystä. Olin ilmeisesti jäänyt kuuntelemaan hänen juttuaan liian kiinteästi.
Siinä oli feromonit pelissä. Ne vie näköjään tätä akkaa narussaan. :D
"heteropatriarkaatti pakottaa bisset hetskuiks"..
BUAHAHAAAAAJHHHHHAA..mitä sontaa
lajin terapiassa te tapasitte ja minkävärisiä pillereitä se onnellisuus vaatii?
Olet nyt aivan hakoteillä. Sukupuolinen suuntautuminen ei muodostu sen mukaan, mistä ei pidä, vaan sen mukaan mistä pitää. Lesboksi ei sanota naista, joka ei pidä miehistä, vaan naista joka pitää naisista. Sinä et pidä sukupuolia tasa-arvoisina, jos määrittelet naiset sen mukaan, mikä heidän suhteensa miehiin on.
On tälläinenkin teoria:
7 pros. ihmisistä on umpiheteroita
7 pros. ihmisistä on umpihomoja
loput eriasteisia bi-seksuaaleja
pätee kaikkiin rotuihin ja maanosiin.
Nuo prosenttiluvut on täyttä toiveajattelua. Homo- ja biseksuaaleja on noin 10% ihmisistä. Ajatteles moniko ympäristössä on todellisuudessa homo tai lesbo vaikka et tiedä siitä mitään.
Mulle on vaan eräs transseksuaali sanonut "luuletko että mä antaisin miehen pökkiä mua kun pidin naisista 100% miehenä, niin pidän niistä nyt myös naisena ollessani 100%"... Eli joillakin todellakin on siellä taustalla jonkinlainen ällötys. Eikä kaikki tiedä jo teini-iässä mitä ovat tai haluavat olla.
kaikesta päätellen ei ole ratkaissut suhdettaan seksuaalisuuteensa missään vaiheessa.
Mä oisin "miehenä" ollessani halunnut, että miehet tykkäis musta naisena. Mutta sehän yhtälö ei voinut toteutua. Homppeleista taas en ollut kiinnostunut eikä ne minusta. Sitten jouduin tyytymään naisiin...vaikkei hirveesti sytyttänyt.
Vasta nyt, myös ulkonaisesti naisena, yhtälö voi lopulta toteutua, enkä tarvitse enää pakkopullanaisia, muuta kuin ystäviks. Joina ne onkin ihan mukavia.
Jos et ollut kiinnostunut naisista, miksi sitten kuitenkin ryhdyit 'pakkopullaan'?
Eikö tuo nyt ole juuri toisen huijaamista ja aliarvioimista, jos lähtee suhteeseen ja tietää ettei siintä voi tulla mitää? Kauhean mukavaa niille sun naisilles!
Kyllä siinä nyt joutaa vähän muutkin kärsiä, niiden ei tartte kuitenkaan koko elämäänsä kärsiä tai mennä häpeällisiin prosesseihin. Ihan oikeen pistää kosto kiertämään.
Saattaa tuntua hyvin pieneltä vähemmistöltä, koska teidän kaltaistenne suvaitsemattomien henkilöiden vuoksi ei monikaan uskalla olla sitä mitä on. Ehkä vain liikut sellaisissa piireissä, joissa tuo prorenttiluku pitää paikkansa, mutta nyt onkin kyse koko väestöstä. Vastaavasti jossakin sinulta tuntemattomassa ryhmässä meitä voi olla huomattavasti keskiarvoa enemmän.
En minä ainakaan kokenut prosessiani mitenkään häpeällisenä. Enkä koe että sen takia pitäisi jotenkin kostaa. Tuo häpeällisyys taitaa olla asiaa tuntemattomien sivullisten päähänpisto.
oikeesti oon lukenu ja myös uskon että 10% täyshomoja. 10 % täysheteroita ja 80%jotain siltä väliltä.