Minä veikkaan että ens maanantaina tulee lisää asukkaita taloon ja koko jengi vaihdetaan kokonaan uuteen paikkaan, uskokaa pois...
VEIKKAUS
YLLÄTYKSESTÄ
14486820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 144
Vanhimmat
Eikös sekin ole jo jossain maassa tehty.
Yllätys piti olla sellainen mitä ei missään muussa maassa ole vielä tehty.
Työkäverin pikkuveljeä oli kyselty jo taloon mutta se ei ollu suostunut enään menemään sinne joten sinne lykätään väkeä lisää ihan PIPONA!
Ne saa TELEVISION TOMIMAAN! (sieltä ne saa seurata tota paskan jauhantaa itse)!
Big Brother lopetetaan maanantaina ja tilalle tulee vanhat Payton Place-jaksot!
Sitten ne kilpailevat keskenään näiden toisten kanssa ja tulee kunnon kuppikuntia. Finaalissa enemmän porukkaa kuin se 2-3!
suomalaiset ja kiinalaiset bb asukkaat kaikki vaihtavat paikkaa keskenään =)
ne eläimet metsästä paljastuvat noiden kavereiks. muuten eivät olis siel heiluneet..
Jokainen saa talon sisälle 400cc mönkijät ja miekat! Viimeinen elossa oleva voittaa Pertun viikoksi käyttöönsä! (ensin piti olla palkintona Sorella mutta BB ei uskalla ANTAA SITÄ)! :-)
Ei ne voi vaihtaa kun Kakilla ei ole passia!
reps:D
miksi ihmeessä ne siirrettäis kokonaan toiseen paikkaan? ja tuskinpa on niin paljoo ollu motivaatioo rakennuttaa uus paikka ja kaikki.. aika epätodennäköistä minusta..uusia asukkaita varmaan tulee mutta ei ne mihkään kyllä siirry.usko pois :)
ne eläimet on pois äänestettyjä tyyppejä.. siis se leijona ja ne (susi ja banda myös).. tai ainaki ne jää sinne taloon oli ketä hyvänsä.. ;D
Koko älytön roskaohjelma päätetään lopettaa
Veikkaanpa että kaikki tai osa poistuneista kilpailijoista tulevat takaisin.
Kuuulin yhelt kaverilt et saksas oli kans ajettuu porukkaa tollee pois ku mika ja se yks blondi ni sinne oli kaikki muut pudonneet otettu takas ja alotettu puhtaalt pöydält tai sitte sinne taloon vaihtuu IHAN uus porukka ja kaikki muut ajetaa pois ja juttu alotetaan alust!!!
ei voi koska sitte ei riittäis enää ohjelma aika
Voihan sieltä äänestää vaikka kaks ulos kerralla..
Näin se on. lisää viinaa vaan niin jo tulee tapahtumia.... Mielestäni kuitenkin petileikkien näyttäminen kanavalla on väärin. Toisaalta itsepähän ansaan menevät.
pohjaton sammio kossua ois oikeen näppärä lisä tohon ohjelmaan.
sitähän se on ollut tähänkin asti.
Jos ei oikeesti niin ainakin keskustelun aiheena ylivoimaisesti suosituin.
Maanantaina uusi viikkotehtävä: Kaikkien oltava 2 päivää kännissä ja pitää olla koko ajan yli 1 promillen tuubassa (puhallus joka toinen tunti päiväkirjahuoneessa) ..Luulis jonku jo pyllistävän sen rastin aikana....Oma veikkaus itku-iita Sorella tai töpseli-nenä Mira
Kaik muut, paitsi yksi ryyppää ja onanoi ja ku viuna loppuu, kannetaan saavilla lisää eteen. Ja se, joka ei ryyppää ja onanoi, se itkee, ryyppää ja onanoi huutaen, että mä loukkaan omaa koskemattomuutta.
Pillit pussiin,ja talo tyhjäksi.aletaan odottaa oikeudenkäyntiä!!!
BigBrother ei vois vähempää kiinnostaa. Hankkikaa oma elämä.
No pitipä sun sen takia laittaa viesti tänne. Miks sitten käyt tääl keskustelupalstalla?! Ei kaikki tykkää kaikesta.
Miksi ihmeessä sitten kommentoit täällä jos ei kiinnosta vähääkään...ei ole pakko!!!!
Sarja päättyy klo:12.00 2.10-06
Virallinen tieto!
Enpä oikeen usko...
enään nälymään suomen teekassa
rstrtsfrsgr
Karu B-ryhmä poistetaan säätämästä kameroiden takaa
lopettaisivat koko ohjelman! EVVK!
Ihmettelempä minkä ihmeen takia käytte kommeintoimassa jos teitä ei kiinnosta..
Veikkaan et katotte kuitenkin ohjelmaa..vaikka
ette välttämättä haluaisi..oletta siis koukussa ilman "omaa" tahtoa...
End of the show, you know!
(Ja Kakille 50 donaa!)
Joo, kiska laitetaan kiinni ja tilalle tulee Pizza-paikka
Kilpailua jatketaan ilman vaatteita, katsomiseen tulee 18v ikäraja.
uusia asukkeja tulee. mut en usko et ne bb-kipalijat mihinkää siirretään, ei oo subtv:llä resursseja sellaseen.
KYLLÄ OLLAAN SURKEASSA JAMASSA KUN PÄIVÄN AIHEET ON TÄTÄ TASOA.SUOMALAISISTA ALKAA TULLA PIAN LUUSEREITA,JOTKA VETÄÄ MÄYRÄKOIRA KAINALOSSA KOTIIN TUIJOTTAA TUUTISTA PASKAA TUVAN TÄYDELTÄ JA PUOLIPÖKKYRÄSSÄ NUKKUUN!APUVA!
Ei oikein kerkeä kauppaan hakemaan sitä mäyräkoiraa kun pitää livenä katsoa Big Brotheria. Kerkeisitkös sinä tuomaan minulle pari mäyristä?
on päällä koko ajan se kertoo psyykkisistä ongelmista. Siis ihminen huutaa koko ajan. Suosittelen katsomaan BB tapahtumia voisivat rentouttaa.
...minäkään en ehdi kauppaan, joten tuotko mulle kanssa mäyräkoiran sitten kun pääset sieltä töistä kotiin. Tietääkö pomos muuten, että norkoilet siellä netissä työaikaan. Ai niin, kysy työkaveriltas, miten caps lock saadaan pois päältä.
Ei se sinunkaan tilanne sitten kovin hywässä jamassa oikeen ole kun pitää käydä laittaa kommenttii sellaselle keskustelulle mistä ei välitä...Ja mitä suomalaisten mäyräkoirien juomiseen tulee...kyllä ne juo sitä ilman tätä ohjelmaakin..
Toihan on just sitä mitä mä teen!
mitähän sit käyt täällä lukemassa jos ei MUKA kiinnosta???
Eiköhän ne raahaa pari uutta jannua taloon ja toivovat tämän hälventävän kohujuttuja. Näyttäisi siltä, että näitä uusia ja jännittäviä tapahtumia järjestetään ihan vaan sen takia että porukka koukuttuis lisää ja ostelisi sitä kallista katseluaikaa. Sponsorit rutisee ja valittaa ja samalla rikastuvat, kuten tuotantoyhtiökin.
Mutta tyhmähän se on joka maksaa eikä se joka pyytää.
Maanantaina paikalle astelee yksi miespappi ja yksi naispastori tasoittamaan tilannetta. Pakkoraittius alkaa.
voittaja saa enemmän rahaa....!
potti nousee 100 000e!!!!!:)
sinne tulee joku julkkis uudeksi asukkaaksi...
Anitra tulee taloon ja Janatuisesta tulee lähikuvia, kun hän huuruttaa ikkunaa talon ulkopuolella.
tämä kyseinen julkkis on Matti Nykänen!!! ja tuo 10 korii kossuu mukana!!!
Toivon sydämestäni, että moinen saasta ja nettijulkisuus vek - ja heti! Kiitos!
taloon ens viikolla ja nyt se on pomppinu siellä jonkun eläimen hahmossa!
mika ja hena taloon ja niinku kaikki muukki paitsi ei mirkaa ja karia
Subi toimittaa porstuaan rautakangen ja kyselee videohuoneessa kultakin erikseen, mitä assosiaatioita tulee mieleen sanasta kanki.
Uskoisin, että kaikille talon asukkaille annetaan niin paljon viina, että ne juo itsensä hengiltä!!!
sisäriirin tietoa: kaikki alkkohoolia juoneet talon asukkaat mestataan giljotiinilla. näiden tilalle tulee uutta verta ja alkuperäiset alistetaan uusien seksiorjiksi ja muiksikin orjiksi. paska sarja, ei voi muuta sanoa
ohjelma loppuu, kun sponsorit kaikkoo
toiseen makuhuoneeseen tulee kuusi uutta asukasta ja vanhat kuusi pakataan toiseen...
Sitten ollaan taas alkuasetelmissa 12 asukkaan kanssa...ja jotta nais ja mies tasapaino säilyisi niin uusissa on neljä miestä ja kaksi naista...
Näin luulisin ja se olisi todella hienoa vai mitä?
Tässähän olisi sekin mielenkiintoisuus nähdä miten uudet ja vanhat sekoittuvat keskenään vai tuleeko kuppikuntien rajanveto uusien ja vanhojen välille...ja miten he nimeävät...uudet nimeävät vain vanhoja ja vanhat uusia...
Ja ehkä heidän välilleen voisi laittaa jotain Survivor tyylisiä kisoja ja voittajat saisivat aina jotain tosi kivoja palkintoja...
Muuten tykkäsin ajatuksesta mutta se että uudet nimeäis vain vanhoja ja vanhat uusia ei olisi kovin järkevää...kaikki saisivat ihan normaalisti antaa ääniään kenelle haluaa.. :)
Mie veikkaan, että siellä ryypätään ja sit vähän nussitaan ja sit vaan nussitaan ja nussitaan. Syödään valillä ja sit taas nussittais. Sehän näyttää olevan kaikkien toive. Vähän lisää opettajia ja sit pappeja mukaan ja sit taas nussittais.
No sitä en usko, että paikka vaihtuis. Uusia asukkaita voi toki tulla, mutta koko jengiä tuskin vaihdetaan.
Perttu tulee taloon tavalla tai toisella
muutama tippunut takaisin vanhoja BBläisiä myös muutama takas
Minäpä tiedän.Sinne tulee vanhuksia ts.ainaskin puolet vanhempia henkilöitä ja pari ulkomaalaista.Sitten nähdään nykyisten kilpailijoiden todellinen luonne.
KAKI näyttää olevan ainut joka pärjää kaikkien kanssa tilanteessa kuin tilanteessa.
Ja mikähän on lähde?, Subin sivuil ei mitään.
moi
lähtevät thaimaahan koko sakki ja siellä kuvataan bb loppuun.
En oikeen usko että lähtevät kesken kauden mihinkään...ja ensi vuoden BB:hän on thaimaassa..miksi sinne nyt mentäisi
kiinnostaa
no joo luulen se olevan totta aina eka on paras toka sit huono niin ku idolit ekä oli idoli ihan broo ny seuraavalla kerran ihan sama sama päätee big brotheriinki eka oli ihan huippu ja ku oon tiina nii tiina oli paras se tuli tokas läheltä liippas mutta perttu on kyll tosi broo mutta nyt usko että jenni lhtee
mitään käännettä ei tapahdu
Taloon tulee kokonaan uusi porukka, sit uusi ja vanha porukka kisaa keskenään ja voittajat jää taloon plus mukana on koskemattomuus yhdelle naiselle ja yhdelle miehelle.
En suoraan sanoen ihmettelisi, vaikka tämän vuoden osalta tehtäisiin joku radikaali ratkaisu ja jätettäisiin homma siihen...Ei varmaan kaukaa hae, kun sponsorit jo keskustelevat hommasta vetäytymisestä ja kyllähän mitä itsekin muutaman kerran katsonut, on tämä vuosi ollut jo aika surullista.
Puhtaasti jatkuvalla juopottelulla yritetty saada hommaan eloa, mutta "hieman" tainnut kääntyä tänä vuonna itseään vastaan:)
He ovat ohjelmassa nimeltä saw. Sitten he kuulevat rankan äänen "hello, I want to play a game" Ja he kuulevat selkeät ohjeet että heidän on ensin otettava haulikot kaapista. Ja heidän on ammuttava yksi joka tunnin välein. Muuten huoneeseen päästetään myrkyllistä kaasua ja kukaan ei selviydy. Viimeisen kilpailijan on elossa pois päästäkseen leikatta oma nuppinsa irti. Täydellinen big brother. Miksei sellaista showta jo ole?
"If you want to leave here alive, chop of your head"
koko sarja lopetetaan että typerykset pääsevät piinasta eli net jokka ei muuten ymmärrä olla katsomatta tota skeidaa
Kun viimeinenkin heteron oloinen putosi pois niin eikö olis aika tuotantotiimin hinttien ja "pelurihinttien"tulla kaapista ulos! ihan yhtäaikaa junassa marssien!
Kaikki panopuheet ja naisleikit pluffiksi julistaisivat!
Ne kaikki kuolee varmaan! Se olis kiva! Silloin loppuis tuon turhan sarjankin esittäminen
Minä olen kirjoittanut Dr Phillille , että mitä teemme kun talossamme on kaaos, emmekä kykene itse ratkaisemaan tilannetta, joten voitko tulla taloomme ja kertoa meille mikä asukkaissa on vikana.
Ja otatko mukaan Cona,n Obrianin.!!!
Joten tässäpä yllätystä.
BBB nimellä tunnettu Hartolan kuningas saapuu maanantaina vasikkansa kanssa uutena kilpailijana.voin taata ,nyt alkaa tapahtumaan,jopa eduskunta ja supo alkavat kiinostua ohjelmasta.
missä mikä saa tuomionsa, järjestetään BB-talon pihamaalla ja tuomion kovuus yllättää kaikki.
Maanantaina asukkaat muutavat oikeustalolle, josta tulee sitten suora lähetys.
minä luulen että talo on typötyhjä,ja ohjelma lopetettu!
asukit lähetetään kotiin ja tilalle tulee kokonaan uudet, Kakille lykätään kaikessa hiljaisuudessa 50000e kouraan
säälittävää PASKAA.
kaikki pellet koko hoidossa niin ruudussa kuin sen älyvapaat katsojat juovat jokainen 400ml arsenikkia
Taitaa olla mainoskikka, rahastusta, rahastusta...
Ovat huomanneet että ei ole katsojia tarpeeksi ja ne yrittävät epätoivoisesti keksiä jotain surkeeta juttua. Lopettasivat vaan koko sarjan.
http://www.tinderella.com/
Pihalle. Ampuvat varmaan toisiaa.
Linkki:
http://sanoma24.fi/oikeussanomat/index.php?option=com_content&task=view&id=882&Itemid=147
Hyvä Tiina.Ihanaa että sinusta kuulee ja näkee jotain jälkeä.Olet pirtsakka ihana räpeltäjä.
mukaan keimeihin tulee nykäsen matti, räikkösen kimi,sekä pari elinkautis vankia myös väyrysen patea kuskataan mukaan!!!
Mie uskon et Hena otetaan takasi, niin menis kilpailijoiden pasmat sekasi
Hyvin mahdollista, koska talossahan ei olisi kohta yhtään asukasta kun kaikki on äänestetty pois. Tai tuskin he taloa vaihtaa...
Talossa pidetään ryhmäorgiat, jokainen saa ja antaa.
Tos: http://sanoma24.fi/oikeussanomat/index.php?option=com_content&task=view&id=882&Itemid=147
Veikkaanpa, että bb-porukka laitetaan jonnekin matkalle heti aamusta.
Kävihän britti-BB:stäkin yksi mies välillä Afrikassa parin päivän lennolla ja tuli takaisin!!
mut mikä yllätys voi olla ku se sari itkee sen takii siinä mainoksessa niin hulluna...
Ne saa kuulla, et Sorella on tosi surkee näyttelijä, joka laitettiin taloon sekoittamaan pakkaa, siinä onnistuen.
Ja ne saa sinne uusia kilpailijoita, jotka ovat kaikki tähän mennessä pudonneet, niin takaisin
Mun laskelmien mukaan taloon pitäis tulla vielä 5 tyyppiä lisää, että viimesellä viikolla olis ne kolme jäljellä.
Mut onks se nyt niin "ennen näkemätöntä" ? :/
Miks Sari vollottaa siinä mainoksessa et " hui hui kauheeta tapahtuu maanantaina", et tuskin se kovin iloinen tapahtuma on mitä tulee tapahtumaan...?? Ja toi et jos sinne tulee uutta porukkaa niin tuskin on itkemisen arvoinen asia, kiva vaan!!!
Eihän ne sen mainoksen screenit liity mitenkään siihen maanantaihin! :D Miten ne on voinu kuvata etukäteen niiden mielialoja jos se homma tapahtuu vasta maanantaina? :D Hohhoh...
Se mainos on jo tapahtuneista pätkistä. Vai onko ne sun mielestä käyny tulevaisuudessa käyny hakemassa materiaalia mainokseen. "Tapahtuu maanantaina" Siis ENSI maaantaina. Eli ei ole vielä tapahtunut.
Se on nauhotettu jo ajat sitten koko p***a.
Ehkä siihen mainokseen on vain laitettu katkeria pätkiä aikasemmin tapahtuneesta että se näyttäisi mielenkiintoisemmalta!!!
se hei idiot piti mennä ton eikös mainoksessa alle eikä sinun idiot alle..
..kaikki "kilpailijat" lähtee himaan ja rakennus puretaan.
IHAN SIKA KOVAA ORGIOITA....
Paikalle saapuu ELS production tytön näyttämään karille ja kaarlolle hiukan kikkeliä
Tutantotiimi ja kilpailijat vaihtavat paikkaa.
Tuotantotiimi ryyppää 24/7 ja kilpailijat kutsuvat heitä aina välillä päiväkirjahuoneeseen.
Koko porukka vaihtuu,tai sit jo pudonneet tulee takas!
... näin on. Paikka on Thaimaa tai Malesia. Viime vuoden BB:n palkintona oli matka ja pääsy seuraamaan kuvauksia.
Joo eli tää on varma tieto..Perttu tulee sinne mikan tilalle!! ja saa revanssin paikan uuten voittoon!!ja perddu harrastaa kakin kanssa miestenleikkejä
mira haluu itse lähteä pois koska on puhunut kakkaa ystävästään. miraan ei voi luottaa en ainakaan minä luottais tollaseen minä minä tyyppiin.
Sinne tulee uus kahvinkeitin!
maanantaina paljastetaan että sorella olikin vain bb:n palkkaama näyttelijä....
kyllä se näin on.. ja uusia sitten tilalle.
KETÄ KIINNOSTAA TÄÄ....HOMMATKAA ELÄMÄ ITSELLENNE!!!!!!!!
Mitä sä kommentoit jos ei kiinnosta ja meillähän on elämä..mut on se kiva seurata muidenkin elämää välillä!!!
ihan tosi toi on menny jo niin yli ja överiks subille tulee sarjasta vaan huono maine.
koko kiroilu ja sikailausarjan, yääk. Ja voittorahat annetaan Suomalaisille köyhille.
Katsojaluvut romahtavat joka tapauskessa
Kyllä toi sarja pitäis lopettaa,eihän siellä tehdä muutakuin juodaan ja tapellaan.Kyllä edellinen sarja oli paljon järkevämpi,tommoiset pimpot pois televisiosta.
Tulis vaan lisää miehiä ja naisia taloon. Mieluiten sinkkuja niin nähtäs käänteitä.
ugh....ole puhunut
taloon vähäksi aikaa ja sitten vastaavasti suomen talosta joku lähtee toiseen ulkomaille bb taloon.
tippuneet asukkaat tulee takas taloon mut sit niitä äänestetään kaks kerrallaan talost pihalle
mä veikkaan et pois äänestettyjä tulee takas. esim. tatu ja hena. tai uusii tyyppejä. :)
Mä luulen.... tai ainakin toivoisin että kaikki palaisivat bb-taloon siis kaikki tippuneet ja myös jopa Heidi ja mika
koko sakki viedää järvelle.. puahhah
että joku niist muijis menee miesten puolelle koska ne muut kuorsaa ja sitten ku se nukkuu nii joku hiplaa sen perää ja siirretään takas ja sit joku jätkä siirretään muijien puolelle mut sit ku se nukkuu nii joku hiplaa sen munaa ja sen takia koko paska lopetetaan ku ei oo enää munia tai perää mitä joku hiplais ja viinat kans kaikki ryypätty ja loput safkat palanu pannulle ja mulla päreet ja teeveelupa sen myötä .. et morjens
lahjoittaa ostamansa kahvinkeittimen ( 15000e ) kun eivät osaa käyttää sitä
Voi v***n v***n v***u! Jos t'nne tulee vaik joku nelikymppinen ääliö, v***u p*****e!
Se alkaa riehumaan ja kiroilemaan suorassa lähetyksessä, mutta ei saa syyteharkintaa syyntakeettomana ja vajaaälyisenä, vaan passitetaan mielentilatutkimukseen.
Big Brother ilmoittaa maanantaina, että kilpailijat eivät saa enää käytää laisinkaan konsonantteja. Muuten tippuu. Hammastahnan ja suihkun käyttö kielletään myös mutta joka ilta pitää antaa jollekin 1 minuutin pitkä kielisuudelma!
me saadaan nähdä suoras lähetykses ihmisgrilli.KLIFFAA HEI
oikein!
Jos vaihtavat kaikki,kiitän subia
katsoja luvut nousevat kohisten,mainosrahaa tulvii kanavalle
taloon tulee uudet matot.
Jos ei tämä bb vouhotus lopu koska sarjalla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa hajotan sekä television että netin Helvettiin televisiosta moinen paska !!!
..on purettu, R-kioskin ja saunalahden värit katoavat ja tilalle tulee tietty uuden sponssin piilomainontaa!
Eikö etusivulle vois jo vaihtaa aihetta?tämä idioottimainen bb on sekä Suomi24:n etusivulla,että keskustelulinkkiä painamalla heti peräs uudelleen!Eikö tosiaan tapahdu mitään muuta mielenkiintoa herättävää, meitä kun on varmasti monta,jotka ei kato tätä ohjelmaa vaikka maksettais?!!Palstan seriffi vois kai tehdä asialle jottai.Laittaisivat vaikka jostain ajankohtaisesta aiheesta,joka ei ole mitään realitya!
Eläinhahmojen sisältä paljastuu julkkiksia.
sinne tullee vissii yks jalkapalloo pelaava jäppinen. :D kaveri kerto. xP tai ainaki sitä on kysytty sinne.. mut en oo varma suostuko se menee sinne. :P
eli Matti Vanhanen tulee mukaan tuomaan kaivattua väriä ja räväkkyyttä, joulukuuhun asti.
Olisi hienoa jos sinne otettaisiin joku juuri vankilasta vapautunut hullu nyrkkiveikko.. tulis vähän vipinää sinne taloon..
minä uskon, että kaikki kokeilevat Ubuntua
http://www.ubuntu.fi