sorry

sinä joka kirjoitit maahanmuuttajakeskustelusta. Meni vähän hätäisesti poistoon viestisi, kun ilmeisesti kirjoitit siitä mitä asukkaat tällähetkellä keskustelevat. Olisit maininnut vähän tarkemmin että kommentoit menossa olevaa keskustelua.. Nyt se ilmeni vain siitä viimesestä lauseesta
91947
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

meinasin jo pimahtaa. Voisit aina ilmoittaa että oot tullut palstalle!

Äänestä

Hyvä Cesar, tulee aina ikävä sua kun tää älytön miljoona-alotus-huuma mättää naamalle... Poistoja poistoja ;)
BTW, sulta tulee muutenkin aina asiallisia tiedotteita meille onnettomille joilla ei oo 24/7 käytössä... Voisitko heittää jotain pikayhteenvetoa talon nykytilanteesta...? (Yritin kelata taaksepäin että olisko jotain sun alottamaa ketjua jossa olis tietoa mutta ei tullu vastaan)

Äänestä
  • Aloittaja

    Juu ei oo vielä tullu juurikaan seurattua tänään... Ja olen muuten kehittelemässä yhtä juttua tuohon tapahtumien raportointiin... Palailen aiheeseen myöhemmin.

    Äänestä

  • cesar68 kirjoitti:

    Juu ei oo vielä tullu juurikaan seurattua tänään... Ja olen muuten kehittelemässä yhtä juttua tuohon tapahtumien raportointiin... Palailen aiheeseen myöhemmin.

    Kiitos vaan itselles. Hienoa että kehittelet jotain meille jotka ollaan "uutispimennossa" (siis vain Subin oman netin ja txt-tv:n varassa). Täältä saa kivasti tietoa noista asiallisista ketjuista, joissa useimmiten juuri sä olet aloittajana tai ainakin mukana.

    Tää palsta spammaantuu koko ajan tosi pahasti noista älyttömistä alotuksista... Hyvää työtä olet tehny mutta se on varmaan rankkaa... Taitaa sun näppis olla kovilla... Tsemppiä vaan, oot toiminu tosi hyvin.

    Spammin seasta on helpointa poimia ASIAA kun skippaa kaiken muun ja lukee vain sun aloitukset. Jatka samaan malliin! Kiitos vielä kun jaksat urakoida :)

    Äänestä

avaukset missä, arvaillaan asioita,
haukutaa jotain, edelliset asukkaat, turhat linkitykset ym saisi poistaa.

Äänestä
  • että kyseessä on arvailu niin miksi sitä ei voisi sallia...tai muutenhan pitäisi poistaa kaikki viestit joissa arvaillaan esim ensi maanantain tapahtumiakin ja se on sentään etusivulla...

    Äänestä

  • tulee esiin kirjoitti:

    että kyseessä on arvailu niin miksi sitä ei voisi sallia...tai muutenhan pitäisi poistaa kaikki viestit joissa arvaillaan esim ensi maanantain tapahtumiakin ja se on sentään etusivulla...

    tuoretta tapahtumaa ja sopii mieluummin yleistä bb-palstalle jos arvailu koskee henkilö niin bb-asukkaat palstalle.

    Äänestä

  • ole silloin kirjoitti:

    tuoretta tapahtumaa ja sopii mieluummin yleistä bb-palstalle jos arvailu koskee henkilö niin bb-asukkaat palstalle.

    sitä vaan siis että ihan yleisesti arvailutkin pitäisi sallia...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


cesar68 kirjoitti:

sinä joka kirjoitit maahanmuuttajakeskustelusta. Meni vähän hätäisesti poistoon viestisi, kun ilmeisesti kirjoitit siitä mitä asukkaat tällähetkellä keskustelevat. Olisit maininnut vähän tarkemmin että kommentoit menossa olevaa keskustelua.. Nyt se ilmeni vain siitä viimesestä lauseesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu