Siis miten tämä juttu alun perin meni? Antoiko se ensin tämän kaverin ensin kopeloida jalkoväliään, siis ennen tätä housuepisodia? Housujen alta vai päältä? Tapahtuiko tämä mahdollinen luvan kanssa kopelointi siinä samalla sängyssä, vai aiemmin muualla?
Sorollan kopelointi???
Kertokaas
162622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Corolla ei antanut lupaa Sikan lääppiä jalkoväliään.
siitä videosta, mutta eiköhän tämäkin juttu aikanaan selviä tai sitten ei.
viinapillu corolla antoi kyllä kopeloida ihan omasta tahdostaan!!
kyllä Sorella antoi luvan koska itse oli aloitteen tekijä! Meni nuolemaan nuorempaa kännissä ja ihan selvät mielessä mutta voi reppanaa kun sortui niin pitihän se nahka pelastaa ja näytellä viatonta! Nyt sitten vaan tuolla näyttelee että häntä käytettiin hyväksi!
Molemmat oli täysillä mukana, alussa jopa Mika yritti lähteä pois (siis silloin kun olivat vielä olohuoneessa) mutta Sorella vaan roikku kii ja vaati lisää suutelua.
Menivät kimpassa sänkyyn jossa Mika ILMEISESTI tyydytti neidon käsin (tyytyväisistä äänistä päätelle).
Sittenpä tämä neito käänsi selän ja tunki takapuolensa kiinni Mikaan ja hän sitten yritti jatkaa "kesken jäänyttä" hommelia.
Ja loppu onkin sitten tuo.
mitä luultavammin videoo katsellessa ja kuunnellessa.
Paitsi että Sorella kuorsasi äänekkäästi kelpo tovin ennen housujen pois ottoa. Selkääkin neiti käänsi Mikalle siinä vaiheessa, kun Mika piti Sorellan nenästä kiinni kauan aikaa yrittäen herättää tämän, tosin huonolla menestyksellä. "Takamuksen tarjoamisjutut" voi kukin jättää omaan arvoonsa. Pitkä versio videosta löytyy googlesta asianomaisten etunimillä.
Sorellan kopeloinnista puheenollen, koko juttua on paisuteltu aivan älyttömästi...
Tilanne olis toinen jos Sorella olis esim. mennyt nukkumaan ennen mikaa ja mika olis jälkeenpäin tullu ja ruvennu lääppiin. Mutta se oli ite mukana hommassa niin kauan kunnes sammu. Tajusko Mika edes että se oli sammunu? Joka tapauksessa se itse ajo tilanteen siihen ja nukahti koska oli liian kännissä! Kyllä Sorellankin pitää vähän ottaa vastuuta teoistaan, ja lakata olemasta täysin viaton uhri!
Kuinka monta sataatuhatta uhria suomessakin olis jos toi nyt olis ollu niin iso juttu? Ja kuinka monta "raiskaajaa"?
antoiko kopeloida itseään ennen?
Voihan sitä seksiä harrastaa ilman, että menee ns. loppuun asti. Mutta jos toinen jo nukkuu ja on sitä ennen sanonut että EI, niin pitäisi jumalauta miehen tajuta, ettei jatka sammuneen lääppimistä ja vetele alushousuja alas. Tuskin Big Brother olisi hommaa keskeyttänyt, jos kyseessä olisi ollut molempien oma halu asiaan! haloo!
Aivan! Ja kuinkahan moni Sorellan tilanteessa oleva on todella nostanut syytettä ko.tilanteista, jotka tapahtuvat siviilissä? Ja kuinka moni niistä otetaan tosissaan. Ja miltä tuntuu todella raiskatuista ihmisistä tämä keskustelu? Entäpä seksuaalisesti hyväksikäytetyitä? Kokemuksesta kerron ettei tunnu hyvältä, kun tuntee itsensä ahdistelluksi, ja poliisi ei ota kantaa eikä tosissaan. Olisin halunnut tehdä tapauksestani rikosilmoituksen tai hankkia vieraalle ihmiselle lähestymiskiellon ahdistelun takia, jota minun ei annettu tehdä, koska poliisi kertoi, että toimivat vasta kun on jotain todellista tapahtunut. (Täysin tuntematon henkilö seuraillut 2 vuotta, tuonut satojen eurojen arvosta lahjoja työpaikalleni, lähestynyt minua sekä perhettäni..se ei ole poliisin mielestä mitään...) Että kysyn kuinkahan moni nainen otetaan sunnuntai-aamuisin tosissaan kun menevät poliisiasemalle kertomaan "Sorella"tilanteesta? Omassa tilanteessani perheeni ja miesesimiehenikin olivat erittäin huolissaan ahdistelusta. Eikä poliisia kiinnostanut edes valvontakameroiden kuvat ko. henkilöstä! No se siitä, pointti tuli varmaan selkeenä..
Mikan tulee kantaa teoistaan vastuu, mutta niin tulee Sorellankin. Mitenköhän Sorellan elämään olisi vaikuttanut asia, että tapahtunut olisi käynyt siviilissä? Siellä ei ole BB kuuluttamassa kovaäänisiin, että mies pois sängystä! Ja kuinkahan moni suomalainen nainen on kokenut samaa? Entä naisen vastuu, kun lähtee "miehen mukaan"? Tuskin baaristakaan lähdetään iltakahvia juomaan!? Oma vastuu täytyy pystyä kantamaan niin naisen kuin miehenkin, ja miettiä, mihin tilanteisiin itsensä vapaaehtoisesti asettaa. Ei Mika Sorellaa sänkyyn kantanut, eikä Sorella käytöksellään ainakaan tilannetta viilentänyt. Toivon vain molemmille hyvää jatkoa, etenkin Mikalle mikäli hän syytteen saa. Se olisi todella ikävää.
Ja raiskaukset ovat luku sinänsä. Siinä naisella ei ole minkäänlaista vapaaehtoisuutta mukana. Ja se on asia erikseen vastuiden ja muiden suhteen.
EI?? Ei Sorella ollut kieltänyt Mikaa. Keskeytys tuli Sorellan sammumisen takia.
Jos tässä asiassa Mikasta tehdään rikollinen, eikä vain epäilty, niin mikä on silloin Big Brother ohjelman ja sen tekijöiden vastuu? Jos joku seuraa rikosta vieressä eikä tee mitään, tuomitaan yleensä kanssarikollisena. Tämän mukaan Big Brotherin kuvaajat ja tuottaja seurasivat vierestä rikoksen tapahtumista eivätkä estäneet sitä millään tavalla. Siis antoivat sammumispisteeseen juottamansa muistamattomana olleen kopeloida sammunutta. Jos tapahtumat olisi keskeytetty ajoissa, siis ennen kuin mitään vakavaa tapahtui, ei Mikasta olisi milloinkaan tullut rikoksesta epäiltyä. Joka tapauksessa Mikan maine on loppuelämäksi mustattu. Syyllisiä osaltaan Mikaa puolustelematta ovat myös Sorella ja Big Brother porukka.
Oikeassa olet big brother tuottaja kans vastuuseen
Tämäkin viestiketju kuuluu "asukkaat" palstalle.
Tämäkin viestiketju kuuluu "asukkaat" palstalle.
Sulla ei taida olla ihan hirveesti tekemistä. Menisit vaikka ulos kattoon liikennevaloja.
Miten jollekin voi olla elämän suurin asia, että mille palstalle mikäkin juttu kuuluu...
Luetsä nää ihan kaikki? Hanki elämä... Miten ois?