Vankien hoito

Onko todellakin niin, ettei vartijat saa enää avata vankien posteja...?!
Huume yms. räjähtää taatusti käsiin!
3419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuka uskoo kaikkeen ennenaikaisiin vapautumisiin...???
Miettiikö kukaan miltä tuntuu siltä joka on joutunut rikoksenkohteeksi?
Kännykkä kourassa rosvot vapaalla tekemässä uusia rikoksia....

HALOO!!!!!

Äänestä

ja sitä sitten totteleman... tosin lain asetuksessa on lupa ns. pistotarkastuksiin ja epäilyjen olessa vahvat, niin postin saa edelleen avata.

Äänestä

menee kuulemma nykysin läpivalasun kautta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mättää kirjoitti:

Onko todellakin niin, ettei vartijat saa enää avata vankien posteja...?!
Huume yms. räjähtää taatusti käsiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu