Oletkos jo testaillut uudestaan? Toivottavasti oot plussannu/plussatuulella?!!
leppis
minni-nuppu
6452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
no joo maanantaina tein taas testin ja haaleaa näytti,no soitin neukkulaan ja kysyin et tarviiko tulla varmistamaan testi mut ei tarvinnu.sain ajankin jo 27.10.ei kyl oo ollu mitään rintojen jomotusta ja pahoinvointia kuten muilla mut kai se uskottava on et raskaana ollaan vaikkei oikeastaan sellanen olo olekkaan ainakaan vielä!!kai se sit tulee kahta kauheempana.mites sulla oireet? entä oletko itse soittanut jo ajan?
En ole vielä soittanut neuvola-aikaa.En mäkään välillä muista, että oon raskaana, kun ei mitään hirveitä oireita ole=)ILTASIN vähän etova olo(oli myös ekas raskaudes sitä ILTApahoinvointia).Yks ilta oli nännit ihan sairaan arat, mut rinnat ei yhtään kipuillu(ekas raskaudes alkoi viikolla 7 järkyttävä rintojen kipuilu).Välillä vähä huippaa/heikottaa, pikkasen väsymystä ja janottaa kauheesti!Ruoka ei kauheesti maistu.Tänään hain apteekista beroccaa, et jaksais pikkasen paremmin.
oltiin tuttavien luona iltaa viettämässä missä on nyt 3kk ikäinen poika ja siel sit tarjottiin alkoholia ja tietenkin kieltäydyin ja alkohan siitä sit kauhee kysely et jaahas=)mun oli pakko kertoa ku olen niin huono valehtelija.nyt vast todella itsestäkin tuntu et ihanaa ja kihlattuni ilmekin oli myös kyl sen mukainen=)toivottavasti nyt vaan menee kaikki hyvin.. Joo kyl mullakin noista oireista jotain on..silloin tällöin.oletko jo siirtynyt tonne odotus palstalle? pidätäthän ton saman nimimerkin et voidaan pitää yhteyksiä?
Olen mä jo jotain odotus-palstalle kirjotellu.Kyl mä kirjottelen tällä nimimerkillä ja ois ihan kiva vaihdella aina välillä sun kans kuulumisia, varsinkin ODOTUS-kuulumisia!!!Mikäs sul nyt olikaan se l.a.?
olis 31.5 ku laskin kp30 mukaan mut sitku laskin kp34 mukaan ni 2.6.mites sulla oli?
Laskin kp28 mukaan joka on normaali tai siis yleisin kierto mulla.Silloin l.a. ois 1.6.Kuiteskin ihan samois päivissä kuin sulla!Esikoinen syntyi viikkoa ennen laskettua aikaa.Synnytin Salon aluesairaalassa ja nyt sit pikkasen tuntuu niinku ois ensisynnyttäjä, kun kuiteski ekasta jo niin kauan aikaa ja nyt pitää mennä eri sairaalaan synnyttään.Kaikki melkein niinku taas uutta!