ja vielä ilmaisjakelulehdissä, tyyliin Metrossa.
Kokemuksia paikasta? Pitäiskö tonne Espoon konttoriin hakea?
Eniro hakee jatkuvasti myyjiä
10
2377
Vastaukset
- Mediamyyjä
ilmoiteta vaikka Hesarissa tai Kauppalehdessä kallilla ilmoituksella?
- Ex-myyjä
On se, että parhaat työpaikat menevät suhteilla, huonot ilmoitetaan lehdissä ja ihan surkeat välitetään työvoimatoimiston kautta.
Rekrytointifirmojen työpaikat kuuluvat varmaan tuohon lehdissä ilmoiteltavien kategoriaan.
Puhelinhommasta mulla on niin hyvä kuva ja pitkä työkokemus, että voin sanoa näin: Se on aina paskaa, työnantajasta riippumatta.
- Elli321
Minua kiinnostaisi myös tietää muiden kokemuksia Enirosta koska olen hakenut sinne töihin.
Ilmoittelua en ihmettele, sillä jos hakijoita riittää muutekin niin miksi pitäisi maksaa maltaita esim. Hesarin ilmoituksesta.- muuallakin
kuin ilmaismainoslehdissä, esim. Turun Sanomissa on ollut ilmoituksia.
Asiallinen yritys, maksaa palkan ajallaan, tulosta tietty pitää tulla, muuten ovi käy. Mutta niinhän se on muuallakin. Hyvät edut muutenkin tarjoaa myyjilleen.. - Elli321
muuallakin kirjoitti:
kuin ilmaismainoslehdissä, esim. Turun Sanomissa on ollut ilmoituksia.
Asiallinen yritys, maksaa palkan ajallaan, tulosta tietty pitää tulla, muuten ovi käy. Mutta niinhän se on muuallakin. Hyvät edut muutenkin tarjoaa myyjilleen..Millaista palkkaa maksaa, miten palkka muodostuu?
- meikäläinenvaan
eiköhän tausta jatkuvan hakemiseen ole yksinkertaisesti suuri vaihtuvuus henkilökunnassa
siitä tietysti jokainen voi jotain päätellä??
Tulos tai ulos, ovi käy kokoajan lähinnä ulos- Elli321.
Oliko tämä nyt tietoa vai pelkkää luuloa? Yrityshän saattaa esim. olla kasvamassa jolloin kyse ei ole vaihtuvuudesta.
- vanha totuus
Elli321. kirjoitti:
Oliko tämä nyt tietoa vai pelkkää luuloa? Yrityshän saattaa esim. olla kasvamassa jolloin kyse ei ole vaihtuvuudesta.
Jep, jep.
Enirolle en päässyt töihin aikoinaan, koska olin liian kokenut.
Koulutus oli ok eli merkonomipohja, mutta 15 vuotta työelämää aiheutti sen, etteivät palkanneet, koska osasin ajatella omilla aivoilla.
Puhumattakaan, että osaan pitää puoleni kaikin puolin. - Elli321
vanha totuus kirjoitti:
Jep, jep.
Enirolle en päässyt töihin aikoinaan, koska olin liian kokenut.
Koulutus oli ok eli merkonomipohja, mutta 15 vuotta työelämää aiheutti sen, etteivät palkanneet, koska osasin ajatella omilla aivoilla.
Puhumattakaan, että osaan pitää puoleni kaikin puolin.Yleisesti sanottuna ei varmaan kannata hakea työhön johon on ylipätevä mutta jos haluaa hakea niin ei kannata tuoda ilmi kaikkea sitä kokemusta minkä omaa vaan pitää tietysti antaa työnantajalle sellainen kuva että olisi SOPIVA hakija ko. työhön (ei kokenein tai koulutetuin vaan sopivin).
- Robert D.Eniro
Elli321. kirjoitti:
Oliko tämä nyt tietoa vai pelkkää luuloa? Yrityshän saattaa esim. olla kasvamassa jolloin kyse ei ole vaihtuvuudesta.
Noinhan "NE" kaikki myyntityöhön paikkoja tarjoavat yritykset ilmoittelevat.
"Toimintamme laajentuessa jne....."
Olet tosin oikeassa. "Saattaahan" yritys tosiaan olla kasvamassakin? Halua "niillä" ainakin riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 773184
- 492400
- 322117
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812112- 1371879
- 311745
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313291731Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101569Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51290Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61254