sopisiko karla suomalaiseen sukunimeen
Carlastahan se vääntyy, mutta näytti kauniilta telkkarissa tytön nimenä..
onkohan noita karloja paljon, oletteko koskaan kuullut?
karla
9
1890
Vastaukset 9
- nimi
johan rupeaa tulemaan karloja tuutista, kun korisevan arja antoi sen tytölleen nimeksi. miksi pitää matkia julkimoita?
- Tipsu
Henk. koht. en pidä Karla nimestä (en pidä myöskään Kaija-nimestä), se on "Karimainen" ja kova nimi. Tulee mieleen Karju, Karhu, Karmiva, Karmea, Kar-alku on jotenkin miesmäinen.
(Kaija-nimestä taas en tykkää siksi että tiedän yhden kaijan, jolla on TOSI iso kyömynenä ja näyttää ihan papukaijalta)
- cosmic_cowboy
Kahdeksankymmenluvun lopulla Jenkkiyhtye Hooters levytti kappaleen "Karla with K", eli maailmallakin käytetään tätä kovempaa alkukirjainta.
- UsvaAuer
Ensinnäkin Carla on kammottava nimi: "kaala". Karla ei ole yhtään parempi. Siitä tytöstä tulee kolkko ja kova ihminen, jos nimi yhtään on enne.
- S.P.
Karla on oikein sievä nimi. Olen koko ikäni tuntenut Karla-nimisen naisen, jolla on supisuomalainen sukunimi. Hän kertoi minulle aikoinaan nimensä johtuvan siitä, että hänen vanhempansa olivat toivoneet poikaa, jonka olisivat voineet nimetä Karloksi tms. Oli miten oli, Karla-nimi käy erinomaisesti.
- millie
Sopiihan se k:lla kirjotettuna suomalaiseen sukunimeen. Mulla on serkku joka kirjottaa kyseisen nimensä c:llä ja hänellä on ruotsalainen sukunimi. Minusta suomalaiseen nimeen se sointuu hyvinkin ja ehkä paremminkin k:lla.
Tossa oli kirjotus joka enteili K/Carla nimisten olevan kylmiä ihmisiä. No, ainakaan mun serkun kohdalla se ei pidä paikkansa. Hän on hyvinkin lämmin ja empaattinen. Joten anna vaan tytöllesi etunimeksi Karla. - k
MINUN NIMI OONNNNN KKKKKKKKKKKKKAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAA
- On nätti
Henk.koht. korvaani kuulostaa hyvältä, ja lisäksi Suomessa onkin Karloja jo muutama sata ennestään.
- Anonyymi
Minun nimeni on Karla ja tykkään nimestäni paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597