Vieraita tulos BB:hen

Jokue

Maanantaina ensinmäinen herännyt (sängystä noussut) saa palkinnoksi 6 päivän (palaa juuri ennen sunnuntain lähetyksen alkua) tutustumis reissun ulkomaan BB:hen vastaavasti sieltä tulee kilpailija suomen BB:hen tutustumaan. Se minkä maan BB kyseessä en paljasta jotta edes pientä jännityst on. Halukas kyl löytää netist tietoa missä maissa BB on täl hetkel menos.

Tämä on varmaa faktaa, koska eräällä tavalla olen mukana täs jutussa tarkemmin en viitsi paljasta.

9

1185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .n.n.n

      mutta kielimuuri kielimuuri, joten tämä nyt oli huonoinpien kusetusten joukosso näistä "maanantain yllätys" kirjoitteluista..

      • Jokue

        "mutta kielimuuri kielimuuri"

        Niin kyllä kilpailijat englantia ja muitakin kieliä osaa joten ei tule mitään ongelmia. Hakemuksessa ovat ilmoittaneet mitä kieliä taitaa ja kuinka hyvin ja nyt ne taidot joutuu testiin. Maanantainahan sitten näätte mitä tapahtuu.


      • kaikki osaa
        Jokue kirjoitti:

        "mutta kielimuuri kielimuuri"

        Niin kyllä kilpailijat englantia ja muitakin kieliä osaa joten ei tule mitään ongelmia. Hakemuksessa ovat ilmoittaneet mitä kieliä taitaa ja kuinka hyvin ja nyt ne taidot joutuu testiin. Maanantainahan sitten näätte mitä tapahtuu.

        mirakin pelkäsi että tulee vain eng kielisiä biisejä.. jotenka keksippäs parempi hämäys :)


      • sffffffffff
        kaikki osaa kirjoitti:

        mirakin pelkäsi että tulee vain eng kielisiä biisejä.. jotenka keksippäs parempi hämäys :)

        siis onhan toi vaihto tehty ainaki brittien bbs. siinä se britti meni etelä-afrikkaan.


      • höhhis

        Siitähän sitä vasta viihdettä saadaan, kun katsotaan miten pärjäävät vieraskielisten kanssa.


      • Jokue
        kaikki osaa kirjoitti:

        mirakin pelkäsi että tulee vain eng kielisiä biisejä.. jotenka keksippäs parempi hämäys :)

        Niin tuo ei tarkoita ettei kieltä ymmärtäisi ja osaisi sitä jotenkuten puhua vaikka ääntämys menee miten sattuu. Ja kyllä joku auttaa jos ongelmia tulee. Niin ja elekielellä pärjää pitkälle.

        Hauskaa seurattavaa siitä tulee kuten jo höhhis totesikin. Ei BB:ssä kieli ole se tärkein asia.


      • katsoja2
        höhhis kirjoitti:

        Siitähän sitä vasta viihdettä saadaan, kun katsotaan miten pärjäävät vieraskielisten kanssa.

        Mutta älä unohda, että on sellaisiakin katsojia, jotka eivät ymmärrä englantia. Ei olisi reilua sellaisia 24/7-palvelun ostaneita kohtaan.


    • Yllätys on sellainen jota ei ole ollut missään bb-maassa... Briteissä tämä jo toteutettiin. Että se siitä.

      • Jokue

        "Yllätys on sellainen jota ei ole ollut missään bb-maassa"

        Taidat sotkea hieman, se äänestys ennen BB:n alkua oli se yllätys jota yhdessäkään maassa ei ole ollut. Nyt on vain puhuttu yllätyksestä/käänteestä joka on tuo vierailu. Toki vierailuun voi liittyä muutakin mistä minulla ei ole tietoa, on ollut puhetta muutaman julkkisten ja/tai muutaman pudonneiden tulosta asuvat loppun asti saavat osallistua äänestykseen mutta heitä ei voi äänestää pihalle (eivät ole mukana vikas äänestykses), mut tiedä sit mitä tarkelleen maanantaina tapahtuu. Tuo vierailu on ainakin varma.

        Katsoppas http://bb.subtv.fi/subnetti/bigbrother2006/uutiset.shtml?472767 taitaa olla ainut virallinen tieto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6704
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4532
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      29
      3326
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3027
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1915
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1606
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1590
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1533
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1389
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1340
    Aihe