osaisko täällä joku neuvoa miten sais vanhan rakastetun takaisin. hänellä on vielä tunteita mutta taitaa pelätä niitä. eli onko tällä saralla jotain konsteja?
hmm
lemmestä kipeä
3483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nopein tie alitajunnan kautta tapahtuvaan voimien hyötykäyttöön on shamanistinen rumpupiiri. Taitava shamaani pystyy valveilla ollessaan laulamaan ihmisen kuoliaaksi. Mihin pystyykään transsissa henkimatkoillaan.
helponta ihan vain soittaa ja kertoa omista tunteistasi ja antaa hänen ihan itse päättää haluaako vielä yrittää kanssasi vai ei.
Sano hänelle että olet valmis odottamaan, että hän saa miettiä rauhassa tunteitaan, mutta aseta silti aikaraja (viikko?) muuten menee jahkailuksi ja hän voi odottaa olosuhteiden tai jonkun muun tekevän päätöksen jossa hän itse empii.
Mitään poppakonsteja turvalliseen ja varmaan rakkauteen ei ole, ja tahtoisitko tosiaan viedä rakkaaltasi hänen oman tahtonsa sen vuoksi mitä luulet haluavasi?
***
Soita kultsilles ja pyydä vaikka kaffeelle ja kato leiskahtaako?