Elisan tietoturvapalvelun käyttämä f-secure pisti koneen solmuun kun lisenssi vanheni tänään,itse asiassa olisi vielä tänään toimia. Elikkä kun avasin koneen niin ei lähtenyt kunnolla käyntiin, toimi todella hitaasti eikä voinut poistaa f-securea kun herjasi jonkin f-s komponentin toimimattomuudesta. Yritin uudestaan käynnistystä,eipä lähtenyt enään ollenkaan käyntiin. Ei muuta kuin vikasietotilan kautta f-s :n poisto,johan alkoi kone pelaamaan.
Sitä ihmettelen miten ohjelma voi toimia näin typerästi, että pistää koko koneen solmuun kun lisenssi vanhenee. Paska maku jäi muuten hyvin toimineesta f-s:tä
Sitä ihmettelen miten ohjelma voi toimia näin typerästi, että pistää koko koneen solmuun kun lisenssi vanhenee. Paska maku jäi muuten hyvin toimineesta f-s:tä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei kannata käyttää maksullisia ohjelmia, ilmaisilla pärjää yhtä hyvin, ellei paremminkin.
Virustorjuntaa: www.antivir.com
Palomuuria: www.zonealarm.com
Haittaohjelmien poistoa: www.spybot.com
Virusterveisin, Kaitsu :)
>Ei kannata käyttää maksullisia ohjelmia, ilmaisilla pärjää yhtä hyvin, ellei paremminkin.<
-Just joo, et usko tuota itsekkään.
varoituksia, että lisenssi vanhenee ja montako päivää on vielä voimassa. (vits*) Tuollainen raskaamman puoleinen suojaus tökkäsee varmaan vanhetessaan.
Eipä tiedä, onko nämä internet securityt aikaansa edellä vai nykyaikaa.
Neljän firman trialversioita kokeilleena olisin sitä mieltä, että uuteeen koneeseen ja perhekäyttöön kannattaa ottaa maksullinen suomenkielinen internet security.
Ainakaan tätä outpostia ei duunari-isä ehdi säädellä, aika ei riitä.