iTunesin asennus

Olisin vain semmoista kysellyt, että miten saan asennettua iTunesin koneelleni? Se herjaa koko ajan jostain ISScript.msi tiedostosta eikä sen takia pysty asentamaan sitä. Etsin googlen avulla ohjeita, mutta ne eivät auttaneet (http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108158). Joten mitä tehdä?
3305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itunes uusiks jos vaikka asennuspaketti on rikki...

Äänestä
  • Ladattu jo monta kertaa uudestaan :(

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Ladattu jo monta kertaa uudestaan :(

    Windows installer-palvelu käynnissä: Oma tietokone, Hallinta, alimmaisena valintana löytyy mm. palvelut, selaa sieltä WindowsInstaller ja klikkaa nähdäksesi onko se käynnissä. Tappelin jonkin aikaa asennusten kanssa, kunnes syykin löytyi noista palveluista. Oma moka, olin sammutellut niitä vähän liikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallersson kirjoitti:

Olisin vain semmoista kysellyt, että miten saan asennettua iTunesin koneelleni? Se herjaa koko ajan jostain ISScript.msi tiedostosta eikä sen takia pysty asentamaan sitä. Etsin googlen avulla ohjeita, mutta ne eivät auttaneet (http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108158). Joten mitä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu