Eli miten pääsen siinä josaki avaruus rajasa eteenpäin ko ei siinä mitenkään voi hypätä niin kaus sinne toiselle kivelle. Sain siinä aiemmin ennen kuin teleporttauduin tuohon rataan niin jonkun repun jonka avulla pitäisi pystyä hypättyä pitemälle mutta en pysty käyttään sitä mitenkään
Half life 1
anzsa
9638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos ymmärrän sie oot Xen-ulottuvuudessa.
Ja sitten se härveli, sillähän harjoiteltiin harjoituskentässä ja tosipelissä kun sen sai yks tohtori sanoi että "harjoittele jos on tarve mutta kiirehdi".
Miten nyt muistan niin juoksee, kumartuu ja heti hyppää niin ponkaisee todella kauas.
Joo nyt onnistui, mutta nyt tuli vastaan semmonen kauhia hämähäkki joka ei kuole vaikka sitä ampuu sama millä aseella, että onko siihen joku kikka jolla sen saa ammuttua????????
Oliko nyt sen alapuolella roikkui jonkinmoinen pallo niin sitä tulittaa aseilla niin kauan kunnes se lähtee karkuun ja menee itse perässä aina.
Joo niin mää teinki siihen asti kunnes tuli semmonen joku aulu josa on lattiasa sillä verkolla peitetty reikä niin sielä on pommittanu kaikki bazookan panokset siihen mutta tuntuu että ei se kuole mihinkään
toi hämähäkki on sikavaikee, sitä pitää tulittaa TOSI kauan että a) ensin häviää b) tulee uudestaan ja tulitus jatkuu. paha paikka mutta ainoa keino tosiaan on tulittaa sitä pussia siinä sen alla tarpeeksi kauan. tsemppiä!
Joo pääsin sen kohan läpi ja vähä aikaa vielä pelasin niin pääsin koko pelin läpi. JEE :)
Miten pääsit siitä kentästä (oisko tokavika kenttä) kun pitää hypellä alas niitä liikkuvia lautasia aina alemmas ja alemmas, pitikö siinä hypätä sitten jonkun otuksen selkään..? itse en koskaan päässyt siitä koska kuolin aina niille "lautasille". eli miten siitä pitää mennä?
Jos tarkoitat sitä kenttää jossa käytetään sitä 'puuta' hissinä (kentän nimi taisi olla joku lair of intercepter?),
lentävien elukoiden selässä matkustus taitaa olla ainoa ratkaisu.
ekaksi noustiin "hissillä" sinne ylös. Sitten hypeltiin alas niillä kiertävillä lautasilla, kunnes siinä yhdessä kohdassa tulee semmoinen lentävä, rauskua muistuttava, musta elukka liitämään sen pyörähtävän kiekon alapuolelta. Jos ei ekalla kerralla onnistu, niin se elukka lentää samaa reittiä ja tulee vähän päästä uudestaan. Siinä piti olla hemmetin tarkkana ja kiroilla monta kertaa ennenkuin sitten viimein osui hyppäämään oikealle kohdalle.
Sitten se elukka vain lentää sinne saarekkeelle ja siinä hypätään alas siihen teleporttiin.