Onko kellään kokemusta kyseistä paikasta,itse tarvitsin joulukuussa koirille hoitopaikkaa ja eräs henkilö suositteli mulle Haikkoota ja nyt haluaisin kysyä teidän mielipidettänne paikasta?
Lämmin kiitos etukäteen vastauksista:)
Lämmin kiitos etukäteen vastauksista:)
Vastaukset 18
Vanhimmat
kiva paikka se on ..muista vain ilmoittaa tai siis varata paikat ajoissa. Me emme tänätalvena matkusta ulkomaille niin en tiedä mikä on muuten siellä tilanne mut monena edellistalvena siel on ollut hyvä hoito. [email protected]
En henk.koht. tiedä, mutta ystävä viennyt sinne koiraansa jokusen kerran ja pitää paikkaa hyvänä ja mukavana.
Oma koirani oli kesällä Haikkoon koirahoitolassa monta kertaa tyytyväisenä. Omistajarouva on hauska ja originelli, varmasti 100% koiraihminen.
MUTTA älkää koskaan viekö koiraanne Pernajaan koirahoitolaan, siellä omistajatar kuljettelee hoidokkejaan öisin lähikaupungin epämääräisissä paikoissa. USKOMATONTA! Useampi muukin koiranomistaja on kertonut koiriensa kertakaikkiaan kieltäytyvän menemästä uudestaan Pernajaan.
Haikon koirahoitola on todella hyvä...
Sitä pitää erittäin mukava,ja koirarakas ihminen.
Me olemme käyttäneet hoitolaa usein,ja käytämme
edelleen...
Suosittelen lämmöllä!!!
Johanna Sandholmin koirahotelli Isnäsissä on ihan omaa luokkaansa. Olen käyttänyt monta kertaa. Paras!
Sillä yleensä niitä käyttävät koirat!
Poikani on käyttänyt kyseistä paikkaa useinkin ja tyytyväinen on ollut. Samoin myös koirat, mikä lienee se täkeämpi pointti. Omistaja kulkee aamutakissa kesät talvet ja perjantait, mtta hoitaa hommansa (eli koirat) hyvin. Suosittelen
kesäisin tarhan pitäjä jopa nukkui toimistokopissa keskellä koirien häkkialuetta.. että on sitten siinä vieressä jos koirat sattuvat tarvitsemaan jotai. :))
Viimeisen päälle koiraihminen enkä epäile hetkeäkään jättää koiraani sinne.
tarha-alue ei sinänsä ole visuaalisesti silmiähivelevä mutta häkit on siistejä ja tilavia.. se on pääasia!
Onko nurmikko leikattu kesäisin häkkien vierestä? Se kertoo paljon, jos hoitaa puutarhansa hyvin, niin silloin osaa hoitaa myös koirat hyvin.
Tässä kommentissa ei ole mitään järkeä. Siis jos käyttää aikaansa muuhun kuin koiriin niin hoitaa hyvin koiria?
Loistava paikka! Olemme pitäneet siellä koiriamme vuodesta 1996 ja kaikki (useita) ovat aina menneet sinne oikein riemuissaan. Ja hoito mitä parhainta & luotettavaa. Ei sen parempaa paikkaa ole tullut vastaan!
On kyllä kertakaikkiaan mukava paikka. Hyvin hoidettu ja omistaja todella paneutuu hoidokkeihinsa. Ei tule yhtään sellaista oloa että kun auton perävalo häviää näkyvistä niin koira laitetaan jonnekkin pärjäämään omillaan ... suosittelen.
Todella tyytyväinen, Haikkoon Koirahoitolaan.
Ihmettelen kun koirani ei meinaan lähteä sieltä edes poiskaan.
Merenrannalla todella hiano paikka.
Minun Labrikset 2 kpl.tta ei sieltä meinanneet tulla pois .Kun olivat ehkä kuin lomalla ? Ja tuttu paikka
Hyvä lista Uudenmaan koirahoitolat: http://www.vihdinkoirahoitola.com/
Koirahotelli listalla on monta hyvää koirahoitolaa. Oma ja koirani suosikkini on Lemmikkien lomakoti (löytyy koirahotelli listasta ja kartta valikosta).
Nähdään taas pian siellä Espoon koirahotellissa!
En kokeneena koirahoitola asiakkaana koskaan törmännyt mukavempaan koirahoitajaa / tiloja/ ympäristöä myös Suomessa !
Siis tarkoitin Haikkoon koirahoitolaa . Tuskin koskaan löydän kodikkaampaa ja Turvallista / sydämellään aidosti koiria hoitavaa tunnollista naisihmistä! Minulla ei vaan nykyään ole ollut koiria
En osai koskaan mitään parempaa kuvitella hoitoa hauveleilleni ! Merenrannala luksusts heillekin .