Mulla on aikuinen leikattu kollikissa ja nyt olis vielä tulossa aikuinen koira perheeseen. Onko kellään kokemuksia? Monet puhuu et on koira ja kissa, mut toinen tai molemmat on tullu pentuina. Mites ku molemmat on aikuisia?
koira ja kissa
Child
2143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
se riippuu kissasta ja koirasta. jotkut niistä ei voi sietää toisiaan ja jotkut taas ovat ylimpiä ystäviä. tänään meillä kävi koira, jota kissani ei ollut ikinä nähnytkään ja se alkoi heti leikkiä sen kanssa. seuras sitä koiraa perässä joka paikkaan ja puski sitä...:) Ei minun kissani ollut pentunakaan koirien seurassa mutta näkyy niistä kovasti pitävän:)
Meidän kissa oli 10-vuotias kun saimme 3-vuotiaan koiran. Koira hyväksyi kissan heti, se ymmärsi että kissa kuuluu samaan laumaan. Kissa suhtautui koiraan aluksi välinpitämättömästi mutta ajan kanssa heistä tuli parhaat ystävät.
Meidän koira oli luonteeltaan rauhallinen ja enemmän arka kuin agressiivinen (se pelkäsi muita kissoja), joten ehkä senkin vuoksi eläimet tottuivat nopeasti toisiinsa.
Luulisin että teilläkin eläimet sopeutuvat toisiinsa hyvin, kunhan annatte molemmille paljon huomiota ja rakkautta!