Popupit pois?

Tietokoneeseen on alkanut tulla sellasia harmaasinisia popupikkunoita. Ylhäällä lukee: Viestinvälityspalvelu. Miten nämä saa pois?
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirjoita tuohon yläreunassa olevaan hakuruutuun viestinvälityspalvelu ja tökkää enteriä, niin löytyy monta ohjetta, joita seuraamalla voit tuon turhan palvelun pysäyttää.

Äänestä

>Käynnistä
>Ohjauspaneeli
>Valvontatyökalut
>Palvelut, klikkaa siniseksi
>Ominaisuudet, muuta käynnistystapa kohtaan:
Ei käytössä.
>Ok

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

Tietokoneeseen on alkanut tulla sellasia harmaasinisia popupikkunoita. Ylhäällä lukee: Viestinvälityspalvelu. Miten nämä saa pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu