Suomalainen rekkakuski apulaisensa kanssa oli ollut jo monta viikkoa Euroopan turneella.Oltiin jo Suomen puolella,mutta kotiin oli matkaa vielä niin paljon,että miehet päättivät yöpyä vielä yhden yön ajoneuvossaan ja jatkaa aamulla.
Rekkakuskia panetti monen viikon tauon jälkeen hirvittävästi,ajatuskin siitä,että hän huomenna pääsisi painamaan tyttöystäväänsä sai nivuset kuumottamaan.Levikkeelle pysähdyttyään meni apulainen jo makaamaan omalle punkalleen,mutta rekkakuskin oli pakko tehdä jotain paineiden poistamiseksi.Hytissä hän ei kuitenkaan voinut ruveta runkkaamaan,kun apulainen näkisi hänet.
"Käyn tsekkaamassa auton alustan varmuuden vuoksi,olin kuulevini sieltä jotain kolinaa"rekkakuski virkkoi apurilleen joka oli jo nukahtamispisteessä.
Rekkakuski ryömi rekan alle selälleen niin,että vain jalkaterät näkyivät.Äkkiä sepalus auki ja lerssi käteen.Korvatulpat ja silmien kiinni pitäminen takasivat sen,että hän pääsi nopeasti autenttiseen tunnelmaan,käsi kävi vinhaan tahtiin ja rekkakuski tunsi että "kohta lentää".Juurikun kliimaksi oli lähestymässä hän tunsi,että hänen kengänpohjaansa koputetaan.
Rekkakuski otti tulpan pois korvastaan ja kysyi "No mitä nyt"
"Poliisista iltaa,mitäs täällä puuhaillaan"
"No ei tässä mitään,auton alustaa tässä tutkiskelen",rekkakuski vastasi yhä silmiään kiinni pidellen.
"Kannattaisi varmaan tutkia myös jarrut,se teidän rekka nimittäin rullasi juuri tuota mäkeä alas" tuumaili poliisi.
Vitsi rekkamiehestä:)
15
2547
Vastaukset
- Saku
Ei huono..
- hyvä
.
- hyvä
jee
- Valelääkäri
Miten rekka voi rullata itsestään pois? Oikeasti jos autossa ei ole paineita jäljellä, niin pyörät on LUKOSSA
- 11 vuotta vanha vitsi!!
Ehkä 11 vuotta sitten niin vielä voi käydä kun tämä viestiketju avattiin!!!
- Turpa kiinni
11 vuotta vanha vitsi!! kirjoitti:
Ehkä 11 vuotta sitten niin vielä voi käydä kun tämä viestiketju avattiin!!!
Vielä 2014 tehdään isoja kuorma-autoja, joissa on nestejarrut ja mekaaninen käsijarru
- Parempaa pukkaa...
Tässä vielä parempi vitsi. Rekkakuski söi Aa Bee Ceellä salaattiannoksen.
- 3455
Se on vitsi että rekkamies, tai edes kukaan kunnon kokoista annosta kaipaava kävisi syömässä ABC:llä, ei sieltä saa kunnon ruokaa lainkaan
- runkvisti
voii alpo kun rasvaa tuli tuli rekkamaunon pippelistä riittävästi.
- Vitsi mies
Tässäpä kaikkien aikojen rekkavitsi: rekkamies meni perjantai iltana rankan viikon jälkeen ravintolaan rentoutumaan ja oli pukeutunut siististi, peseytynyt, istui kokoillan hiljaa ja joi vain kahvia. Buahahahahahah haahh heehe heeehheeeeHHH.
Johan kaskun heitin:=)- Kaako
Onko sinulla sitten tapana istua ravintolassa koko ilta hiljaa ja juoda vain kahvia? Sitähän minäkin, eli vitsisi oli nk. paska.
- ss-2
Oli tumma ja vaalea kassa. Leipä oli aamiaiselta loppu ja menin sanomaan sille tummalle. Vastasi että tummaa saa heti , mutta vaalea kestää vähän aikaa....
- Timo Tosikko
No voi jehna mitä huumori pläjäysiä täällä viljellään. Olen katketa naurusta.
- Anonyymi
Ruista ranteeseen , niin saa rintapastilleilla kohottaa verenpaineen yli 130 kyykystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruista ranteeseen , niin saa rintapastilleilla kohottaa verenpaineen yli 130 kyykystä.
Toi rintapastilli juttu oli toistaisex kyllä ehdotonta puppua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762099
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851519Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821424Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta121212Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401076Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2101013- 42938
- 97875
- 85825
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49795