Elisa haki jälleen Kokkolaan helppariin ja As.palveluun työntekijöitä. Onko tietoa millainen Elisa/Manpower on työnantajana?
Ruusuja ja risuja saa nyt jaella vapaasti, antaa palaa.
Elisa työpaikkana
6
4440
Vastaukset
- käynyt taas
Viimeksi, kun joku kyseli samaa asiaa ja saikin siihen vastauksia, koko viestiketju poistettiin. Että rehellisiä vastauksia tuskin saat :)
- Rauta8
Jahas, aikamoista sensuuria täällä harrastetaan. Tulee ihan Neuvosto-ajat mieleen : )
- Molotov
rehellisiä vastauksia.
En tiedä mutta välillä net laittaa väkeä kilometritehtaalle ja välillä taas palkkaa uutta populaa. Ota siitä nyt sitten selvää. - Madde
Itse lähdin omasta tahdosta ko. työpaikasta. Paskaa sataa niskaan harva se päivä. Meidän entisestä 20 hengen tiimistä taitaa töis olla viel 3 henk. Muut lähteneet pois. Älä astu jalallasikaan!
- riistokapitalisti2000luku
Palkataan "projektityöntekijöitä". Toisin sanoen määräaikaisia työntekijöitä, mutta nimikkeen takia voidaan kiertää se määräys, että kolmen määräaikaisen työsopparin jälkeen määräaikainen työntekijä pitää vakinaistaa. Näiden "projektityöntekijöiden" "projekteihin" kuuluu mm. puhelimeen vastaaminen, todella kunnianhimoisia projekteja, eiköstä? Projektityöntekijät tekevät samoja hommia kuin Elisan vakinaistenut työntekijät saamatta mitään työsuhde-etuja. Elisa kiertää tällä tavalla irtisanomiset, kun projektityöntekijöiden projektit vaan yhtäkkiä loppuvat ja heidän palveluksia ei enää tarvita. Näyttää hyvältä vuosikatsauksessa kun ei ole ketään irtisanottu ^__^
- Töpseli-killa
Elisalla mannen kautta kolmatta vuotta duunissa olleena voin kertoa että ellu riistää manneja ja manne kusettaa työntekijää.. huono liksa ja ellun uberhoocee kaiken kyttäys. Tietty tämä asiakaspalvelun puolella. Nykyään toisen ammattinimikkeen alaisuudessa lepposaa elisalla/mannella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472455
- 1761694
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6875- 68851
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745