Ihmiset eivät ehkä tiedä, että Paris Hilton on myös erittäin taitava busines ihminen.
Hän takoo tietoisesti rahaa tempauksillaan ja antaa ihmisten pitää häntä tyhmänä.
Takana on kuitenkin taitavaa markkinointia ja iso konserni.
Harva pystyy tekemään omaisuuden vastaavilla tempuilla.
Halutaan uskoa että hän on joku rikas tyttö rukka mutta ei tiedosteta että hänen takanaan on iso joukko ihmisiä,brändi, joka markkinoi häntä ja lakelmoi jokaisen tempun.Ja kassakone kilkuttaa miljoonia joka hetki.
En usko, eikä usko kukaan tyhmä ihminen yksin pystyisi samaan.
Kyllä kyse on etukäteen lakelmoidusta pisneksestä. Ihmettelen etteivät ihmiset tätä tajua.
Tuskin miljonääri ajelee humalassa huvin vuoksi tälläiset temput tuovat hänelle, brändille nimeltä P.Hilton, miljoonia rahaa.
Hän on lyönut rahoiksi sen, että ihmiset maksaa saadessaan tuntea itsensä paremmiksi kuin hän. Hyvin tehty ja oivallettu.
Jenkeissä tämä tiedetään yleisesti.
Taitavaa businesta
9
719
Vastaukset 9
- toitottaa! Kukaan ei vaan ...
usko sitä.
- ja rahansa
se on tiennanut perimällä. SEn vuositulot on varsin vaatimattomat Madonna,britney ja Christinan rinnalla
- Luuletko, että älykkyys ...
ja rahansa kirjoitti:
se on tiennanut perimällä. SEn vuositulot on varsin vaatimattomat Madonna,britney ja Christinan rinnalla
kasvaa varakkuuden myötä?
- TJ eden
Luuletko, että älykkyys ... kirjoitti:
kasvaa varakkuuden myötä?
businessnainenhan se on, suomalaiset vaan on niin urpoja, ettei tajua mistään mitään..
- parainen
TJ eden kirjoitti:
businessnainenhan se on, suomalaiset vaan on niin urpoja, ettei tajua mistään mitään..
että jollain raksuttaa.
Kummallista eteivät ihmiset tajua että heidän tyhmyydellään ja sensaation nälällään on aina rahastettu.
Aivan, älykäs, laskelmoiva ja pyörittää miljoonabusinesta lakimimiesten, markkinoijien ym kanssa.
Jenkeissä sentään tiedetään ja tunnustetaan, että hän on kovan luokan liikenainen ja ansaitsee hyvin. - hohhoijaa.
TJ eden kirjoitti:
businessnainenhan se on, suomalaiset vaan on niin urpoja, ettei tajua mistään mitään..
Mikä helvetin "businessnainen"? Koska se ei varsinaisesti osaa mitään, niin ei kai jäljelle jää muu kuin geneettisesti pitkien jalkojen esittely?
- tietää paremmin
Nosiis...väitätkö, ettei sillä, että hän syntyi "rahaperheeseen", ole mitään tekemistä asioiden kanssa...??
Jos Paris olisi syntynyt köyhään tavisperheeseen, niin tavis olisi tyttökin tänä päivänä. - sddsddds
mitään jos sukunimi ei olis Hilton....
se ssitä business vainusta... - hiiimän
Sä sen sanoit! Jes! WooHOoo!
Lainaus-->
"Takana on kuitenkin taitavaa markkinointia ja iso konserni.
Harva pystyy tekemään omaisuuden vastaavilla tempuilla.
Halutaan uskoa että hän on joku rikas tyttö rukka mutta ei tiedosteta että hänen takanaan on iso joukko ihmisiä,brändi, joka markkinoi häntä ja lakelmoi jokaisen tempun.Ja kassakone kilkuttaa miljoonia joka hetki."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487