päästetään sorella piinasta

sorella on jo kärsinyt tarpeeksi. sehän on aivan palasina. onko sellaista edes kiva seurata kun joku on riekaleina?
131217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

lähtis hoitaa ittensä kuntoon

Äänestä

kanssasi. Ne jotka vetoavat että sen tulisi pysyä talossa, ettei tapahtumat lopu, ovat outoja. Maanantaina tapahtuu ja positiivisia juttuja. Autan Sorellan ulos, mielihyvin.

Äänestä
  • Ihan hyvä vointiselta ja pirteältä tuo vaikuttaa.
    Älkää vedotko vanhoihin asioihin.

    Äänestä

  • ime jofaa kirjoitti:

    Ihan hyvä vointiselta ja pirteältä tuo vaikuttaa.
    Älkää vedotko vanhoihin asioihin.

    Sorella on kondiksessa,ei muuta kuin tiskaamaan;-))

    Äänestä

  • ime jofaa kirjoitti:

    Ihan hyvä vointiselta ja pirteältä tuo vaikuttaa.
    Älkää vedotko vanhoihin asioihin.

    heti kun tulee alkoholia kuvioihin, niin purkaa lapsuudentraumansa koko kansalle. Voipi olla että BB on katsonut, ettei sille voi alkoholia tarjoillakaan, kun nolaa itsensä muuten..

    Äänestä

Jenni vaan kehtasi sorellaa tölviä kun tämä uutena tuli taloon.Tosi inhottava tuo jenni.

Äänestä
  • mun mielestä sorella on ollu tommonen jo suunnilleen tokasta päivästä lähtien....että eiköhän ne ongelmat ja paha olo ole ihan hänen oman päänsä sisäpuolella...olis varmaan pitäny vähän miettii ennenku lähti mukaan!

    Äänestä

äänestämällä Jenni ulos talosta. Sen jälkeen muutenkin talon yleinen ilmapiiri parantusi ja jokainen uskaltaisi olla oma itsensä. Jennikin on valehdellut tuotantotiimille, kun hän on sanonut olevansa sosiaalinen. Ulos niinkuin Heidikin.

Äänestä
  • hei haloo..sorellahan on piristynyt kummasti,ymmärrän hyvin hänen aikaisemman pahanolon näkymisen,varmasti myös sinäkin ymmärrät kun mietit hetken. jenni on oikein nirppa,hänet sieltä pitäis ulos äänestää...ajattele kuin fiksuu olis et jenni lentäis ku leppäkeihäs ulos ,ku on niin pirun itsevarma ettei tipu.

    Äänestä

  • Ei jaksa enää sen ulinoita ja kauheeta kohtaloa katsella.

    Äänestä

  • nainen23 kirjoitti:

    hei haloo..sorellahan on piristynyt kummasti,ymmärrän hyvin hänen aikaisemman pahanolon näkymisen,varmasti myös sinäkin ymmärrät kun mietit hetken. jenni on oikein nirppa,hänet sieltä pitäis ulos äänestää...ajattele kuin fiksuu olis et jenni lentäis ku leppäkeihäs ulos ,ku on niin pirun itsevarma ettei tipu.

    saadaan sit kuulla, mitä kaikkea muuta sillä on murheinaan, jos vaikka kertoo, lisää traumoistaan.

    Äänestä

  • ja pian! kirjoitti:

    Ei jaksa enää sen ulinoita ja kauheeta kohtaloa katsella.

    kiteytit mietteeni hahhah

    Äänestä

Sehän vain näyttelee!!Sehän voisi lähteä itsekin talosta jos kerran on niin palasina..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aefaf kirjoitti:

sorella on jo kärsinyt tarpeeksi. sehän on aivan palasina. onko sellaista edes kiva seurata kun joku on riekaleina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu