Formulat

Monacossa

Hei,
Onko kukaan käynyt monacossa formuloita katsomassa? Mitä kautta hankitte liput, onko jossain netissä tms. ns musta lista, miltä välittäjältä ei kannata lippuja hankkia?Millaista oli? Näkikö mitään? Vihjeitä kiitos.

3

2052

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuulin luotettavalta F1-matkanjärjstäjältäni, että alkaa Monaco olla jo loppuunmyyty. Siksipä lähden Magny-Coursiin.
      Yksi ex-duunikaveri ratkaisi Monaco-ongelman ostamalla kämpän radan varrelta...
      [email protected]

    • loppuunmyyty

      ...vielä on irtolippuja (ja hotelleja Nizzassa) pilvin pimein. Pitää tietää kanavat. Ei niitä lippuja ole turisteille tarkoitettu kuin murto-osa kun puhutaan Monacosta. Eivät Ne halua sinne tuulipukukansaa kovinkaan mieluusti; pitää olla silmäätekevä ja silmillänäkevä ju^nou? Meikän tuttavapiirissä kiertää jonkin verran irtolippuja, joista varmaan osa jää käyttämättä, kun ei kaikki kerkee tai pääse silloin liikenteeseen. Juu, kyllä siellä paikan päällä kokee faktasti formulahengen: jengiä on, kuohuviinit kuplii, rahanmahti näkyy ja loistaa ja KALLISTA ON. Kannattaa ottaa tonni, parikin taskurahaa pelkkiin käyttöostoksiin. Eläminen on sitten eri asia.

      • loppuunmyytykö

        Elämä kallis ... .....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1469
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe